Reklama

Kolejne miliony dla GKS-u Katowice

G. Ż.
Dwa miliony złotych dostanie GKS Katowice od miasta. Umowa w tej sprawie już została podpisana. Pieniądze mają zostać przeznaczone na drużynę siatkarzy.

Oficjalnie miasto obejmuje nowe udziały w spółce GKS GieKSa Katowice S.A. To forma prawna, która umożliwia przelewanie pieniędzy z urzędu do klubu. Jednak tak naprawdę to zwykła dotacja. Jak mówi Maciej Stachura, rzecznik UM Katowice, 2 miliony z miejskiego budżetu pójdą na „dostosowanie struktury organizacyjnej klubu i stworzenie drużyny o odpowiednim potencjale sportowym, pozwalającym na występy w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce.”

Miasto wymyśliło sobie, że zapłaci za miejsce siatkarskiego GKS-u w PlusLidze, czyli najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce. Przypomnijmy, że podobny pomysł dotyczy również drużyny hokeja, na którą tylko w tym roku zostanie przeznaczony milion złotych. Z kolei na początku roku piłkarski GKS dostał w konkursie 2,5 mln zł. Spółka dostaje też około 1 mln zł rocznie od MPGK.

Podziel się informacją:


Dodaj komentarz

*
*

Kontynuując przeglądanie tej strony zgadzasz się na używanie ciasteczek. Więcej informacji

Korzystanie z ciasteczek "cookies" jest ustawione na "zezwalaj". Używamy ich by pozwalać na jak najlepsze używanie tego serwisu www i dla dopasowywania reklam. Jeżeli będziesz kontynuował przeglądanie tej witryny bez zmieniania ustawień ciasteczek "cookies" w przeglądarce lub jeżeli klikniesz "Akceptuję" to znaczy, że wyrażasz zgodę na ich używanie.

Zamknij