Reklama

Fałszywy ksiądz z Katowic oszukiwał ludzi

Szymon Kosek
Katowiczanin pojechał na Wielkanoc do Lichenia. Nie była to jednak zwykła pielgrzymka. Planował odprawić mszę i pozbierać trochę datków. Mimo że wcale nie jest księdzem.

66-latek w sutannie pojawił się w Domu Pielgrzyma Arka w piątek wieczorem. Opowiedział tam zmyśloną historię o tym, że na dworcu w Katowicach skradziono mu wszystkie dokumenty. Został mu tylko paszport. W Licheniu chciał odprawić jedną lub dwie msze. Jego opowieść była jednak bardzo niespójna, co wzbudziło podejrzenia przełożonego księży Marianów, opiekujących się tamtejszym sanktuarium. Ksiądz Krzysztof Jędrzejewski policję wezwał jednak dopiero w sobotę, kiedy mężczyzna udający kapłana zdobył już zaufanie pielgrzymów. Zebrał od nich 510 złotych i postanowił się ulotnić. Policjantom udało się złapać go na przystanku autobusowym, z którego 66-latek zamierzał wracać już do Katowic. Mężczyzna powtórzył swoją historię o rzekomej kradzieży, ale funkcjonariusze szybko ustalili jego tożsamość.

Nie było to pierwsze przestępstwo starszego katowiczanina. Wcześniej był wielokrotnie zatrzymywany za oszustwa i kradzieże. Za księdza podawał się już m.in. w Częstochowie i Toruniu. Mężczyzna przyznał się, że nie jest księdzem, zwrócił też pieniądze wyłudzone od pielgrzymów. Postawiono mu już zarzut oszustwa. Stanie przed sądem w Koninie.

Podziel się informacją:


Dodaj komentarz

*
*

Kontynuując przeglądanie tej strony zgadzasz się na używanie ciasteczek. Więcej informacji

Korzystanie z ciasteczek "cookies" jest ustawione na "zezwalaj". Używamy ich by pozwalać na jak najlepsze używanie tego serwisu www i dla dopasowywania reklam. Jeżeli będziesz kontynuował przeglądanie tej witryny bez zmieniania ustawień ciasteczek "cookies" w przeglądarce lub jeżeli klikniesz "Akceptuję" to znaczy, że wyrażasz zgodę na ich używanie.

Zamknij