Reklama

Zmiany w zarządzie metropolii

Jacek Brzezina. Fot. Witold Trólka/biuro prasowe GZM.

Grzegorz Żądło
Były poseł Jacek Brzezinka został członkiem zarządu metropolii. Zastąpił Karolinę Wadowską, która zrezygnowała z pracy w Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii.

Podczas ostatniej sesji zgromadzenia GZM jego członkowie przegłosowali rezygnację Wadowskiej i na jej miejsce wybrali Brzezinkę. W tajnym głosowaniu były poseł PO (w latach 2007-2015) i do wczoraj wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Bytomiu dostał 36 głosów. Przedstawiciele dwóch gmin byli przeciwni, a dwóch innych wstrzymali się od głosu. – Jacek jest bardzo skrupulatny i dokładny. To będzie duża wartość dodana dla metropolii. To człowiek godny zaufania – chwalił Brzezinkę Mariusz Wołosz, prezydent Bytomia. Były poseł był kandydatem podregionu bytomskiego w GZM, który obejmuje m.in. Bytom, Tarnowskie Góry i Piekary Śląskie. Również Karolina Wadowska została wybrana z tego podokręgu, dlatego to właśnie samorządowcy z tej części metropolii mieli prawo wskazać kolejną osobę w zarządzie GZM.

Po wyborze Jacek Brzezinka wyraził nadzieję, że swoją pracą przekona do siebie tych prezydentów, burmistrzów lub wójtów, którzy na niego nie głosowali.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*