Reklama

Zmiany w kursowaniu tramwajów. Koniec prac w Świętochłowicach i kontynuacja w Rudzie Śląskiej

Redakcja
Od dzisiaj pasażerów tramwajów czekają zmiany. W związku z powrotem tramwajów do Chropaczowa i trwającą przebudową w Chebziu, konieczne jest wprowadzenie nowego rozkładu jazdy.

Po długiej, dwuletniej przerwie tramwaje wrócą od 3 lutego do Chropaczowa. W Świętochłowicach zakończyły się prace na ul. Łagiewnickiej. Od dzisiaj zaczęła kursować tędy nowa linia nr 17, która kursuje na trasie Chorzów Rynek – Świętochłowice Lipiny Mijanka. To nie jedyna nowość w rozkładzie. Z powodu trwającej przebudowy pętli Ruda Chebzie skrócone zostaną linie nr 9 (do przystanku Nowy Bytom Huta Pokój) oraz nr 10 (do przystanku Ruda Śląska Chebzie Pawła).
Uruchomione zostaną dwie linie komunikacji zastępczej. T-1 będzie kursować na trasie Chebzie Rondo – Zaborze Pętla, a T-9 w relacji Orzegów Waniora – Wirek Kopalnia Pokój. Ponadto wznowione zostaną kursy linii 56 na trasie Bytom Szkoła Medyczna – Łagiewniki Zajezdnia. Wprowadzone zostaną korekty rozkładów linii 6 i 25.

Poza tym wprowadzone zostaną korekty rozkładów jazdy na innych liniach. Zmiany obejmą linie tramwajowe: 6, 9, 10, 17, 25, 29 i 56 oraz autobusową komunikację zastępczą T-1, T-9 i T-47. Wszystkie szczegóły są dostępne TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*