Reklama

Zmiana na stanowisku dyrektora gliwickiej onkologii

Prof. Sławomir Blamek. Zdjęcie: Mateusz Łochin/NIO Gliwice.

Redakcja
Zmiana na stanowisku dyrektora gliwickiego oddziału Narodowego Instytutu Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie-Państwowego Instytutu Badawczego (NIO-PIB). Prof. Krzysztofa Składowskiego zastąpił dr. hab. n. med. Sławomir Blamek.

Prof. Składowskiego odwołała 26 marca minister zdrowia Izabela Leszczyna, dziękując za współpracę oraz „profesjonalną i pełną zaangażowania realizację niezwykle trudnych powierzonych mu zadań„.

Dr. hab. n. med. Sławomir Blamek jest profesorem NIO-PIB, samodzielnym pracownikiem naukowego Zakładu Radioterapii Narodowego Instytutu Onkologii w Gliwicach.

Jest specjalistą radioterapii onkologicznej, autorem i współautorem wielu artykułów naukowych opublikowanych w polskich i zagranicznych czasopismach naukowych, autorem protokołów leczenia promieniami stosowanych w praktyce klinicznej oraz recenzentem prac naukowych w polskich i zagranicznych czasopismach naukowych.

Należy do wielu polskich i zagranicznych towarzystw naukowych, w tym International Brain Research Organization (IBRO), Polskiego Towarzystwa Radioterapii Onkologicznej (PTRO), Polskiej Grupy Badawczej Chłoniaków (PGBCh), Towarzystwa Innowacyjnych Technologii dla Zdrowia, International Lymphoma Radiation Oncology Group (ILROG) i Polskiego Stowarzyszenia Sztuczna Inteligencja w Medycynie.

Nowy dyrektor NIO-PIB w Gliwicach ukończył studia na Wydziale Lekarskim z Oddziałem Lekarsko-Dentystycznym w Zabrzu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego (ówczesnej Śląskiej Akademii Medycznej) w Katowicach z najlepszym wynikiem i w 2001 roku uzyskał z wyróżnieniem tytuł lekarza. W 2008 roku uzyskał stopień doktora nauk medycznych na podstawie rozprawy „Ocena wyników leczenia naczyniaków tętniczo-żylnych mózgu metodą radiochirurgii stereotaktycznej”. W tym samym roku uzyskał też tytuł specjalisty w zakresie radioterapii onkologicznej. W styczniu 2015 roku uzyskał stopień doktora habilitowanego nauk medycznych nadany przez Centrum Onkologii – Instytut im. Marii Skłodowskiej Curie w Warszawie.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*