Reklama

Zmarł kolejny górnik, który ucierpiał w wyniku wybuchu metanu w kopalni Pniówek

Redakcja
W czwartek wieczorem zmarł kolejny górnik poszkodowany w wyniku wybuchu metanu w KWK Pniówek – poinformowało Centrum Leczenia Oparzeń w Siemianowicach Śląskich. To 9. potwierdzona ofiara katastrofy. Siedmiu górników zostało pod ziemią.

Zmarły górnik przebywał na Oddziale Anestezjologii i Intensywnej Terapii w Centrum Leczenia Oparzeń. Jego stan pacjenta był skrajnie ciężki. Miał oparzenia ponad 65 proc. powierzchni ciała, w tym ponad 25 proc. III stopnia, a także głębokie oparzenia dróg oddechowych i stłuczenie płuc. To czwarty górnik z Pniówka, który zmarł w siemianowickim szpitalu. Czterech innych zginęło na miejscu. Z kolei po ciała 7 kolejnych górników będzie można zejść dopiero za kilka miesięcy.

W CLO leczonych jest obecnie 19 górników. Jeden pacjent przebywa na Oddziale Anestezjologii i Intensywnej Terapii, jego stan się poprawia, został rozintubowany i oddycha samodzielnie. Pozostałych 18 leczy się na innych oddziałach szpitala. U 13 z nich występują izolowane oparzenia dróg oddechowych.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*