Reklama

Zbigniew Boniek obiecuje mecze reprezentacji na Stadionie Śląskim, ale konkretów brak

Grzegorz Żądło
Na kilka dni przed wyborami na szefa PZPN, Zbigniew Boniek przyjechał prowadzić kampanię wyborczą na Śląsku. Dziś zadeklarował, że reprezentacja Polski mogłaby rozgrywać mecze również na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Żadnych konkretów jednak nie podał.

Boniek sprawiał wrażenie, jakby na Śląskim był przypadkiem. Tymczasem jego przyjazd i konferencja prasowa zostały ustalone już w piątek. – Ten stadion zawsze będzie miał wielką sympatię zarówno moją, jak i Polskiego Związku Piłki Nożnej – mówił dziennikarzom Boniek. Dodał, że wcale nie przyjechał na Śląsk prowadzić kampanię wyborczą. – Doskonale zdajecie sobie sprawę, że nie przyjechaliśmy tutaj składać deklaracje, na 5 dni przed wyborami na prezesa PZPN. Byłoby mi łatwiej gdyby to spotkanie było przesunięte o tydzień – powiedział Boniek, po czym od razu… złożył deklarację. – Ale skoro tutaj jesteśmy, to mogę zapewnić, że czekamy na dzień, kiedy ten stadion będzie w końcu gotowy. Bo kiedy będzie gotowy, mamy koncepcję, żeby go w jakiś sposób zagospodarować, żeby tutaj była reprezentacja narodowa.

Wojciech Saluga_Zbigniew Boniek
Wojciech Saługa i Zbigniew Boniek.

Zbigniew Boniek dodał też, że Stadion Narodowy w Warszawie nie do końca jest „domem reprezentacji”. – My gramy mecze o punkty na Narodowym, bo nie ma alternatywy. Gdyby pojawiła się alternatywa, to uważam że tych meczów jest tyle, że dalibyśmy sobie z tym radę – mówił prezes PZPN, nie precyzując jednak co konkretnie miał na myśli. – Konkrety może by i były, ale ciężko mówić o konkretach, kiedy stadion nie jest skończony. Może zrobimy tu mecz o Superpuchar. Sto tysięcy idei jest – mówił Boniek.

Wojciech Saługa, marszałek woj. śląskiego przyznał, że podczas spotkania z prezesem PZPN, nie padły żadne konkrety, oprócz deklaracji w sprawie meczu o Superpuchar.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*