Reklama

Zakaz wystawiania ogródków letnich na części ul. Mariackiej nie zostanie cofnięty

Grzegorz Żądło
Prezydent Katowic Marcin Krupa nie zamierza zmienić swojego zarządzenia, zgodnie z którym w części ul. Mariackiej od ul. Francuskiej do kościoła nie można urządzać letnich ogródków. Zapowiada za to karanie tych, którzy nielegalnie wystawiają stoliki i parasole.

Kilka dni temu napisaliśmy o nielegalnych ogródkach na części ul. Mariackiej. Zgodnie z zarządzeniem prezydenta Katowic z marca 2016 roku, ogródki można wystawiać tylko na odcinku od ul. Mielęckiego do ul. Francuskiej. Właściciele lokali bliżej kościoła ignorują jednak zakaz i od kilku tygodni wystawiają ogródki na chodniku. Nie płacą za zajęcie pasa drogowego, ale też nikt nie nakłada na nich kar.

PRZECZYTAJ TEŻ: Nielegalne ogródki przzy kościele na ul. Mariackiej

Zapytaliśmy dzisiaj prezydenta czy zmieni swoje zarządzenie odnośnie zakazu urządzania ogródków w pobliżu kościoła, czy też zobowiąże podległe mu służby (MZUiM) do nakładania kar za nielegalne zajęcie pasa drogowego. – Jeszcze raz powiem jasno i wyraźnie.  To było jasno określone: do ul. Francuskiej mamy część głośną, a od ul. Francuskiej do kościoła Mariackiego i pl. Szramka jest część cicha. Ta część, która ma być trochę wyłączona z tych wielkich działań, które są na Mariackiej. Oczywiście zdajemy sobie sprawę z tego, że pojawiają się pewne elementy zewnętrzne, quasi ogródki restauracyjne przy tych obiektach, które prowadzą tam swoją działalność. Oczywiście one są realizowane bezprawne i na pewno będą podejmowane kroki, żeby prawo było przestrzegane – powiedział nam prezydent.

Do tej pory urząd przymykał oko na nielegalne wystawianie ogródków. Niedługo przekonamy się czy dzisiejsza deklaracja prezydenta to zmieni.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*