Reklama

Zabytkowa kamienica zmieniona w akademik. Tak wyglądają mieszkania w centrum Katowic

Ł. K.
W kamienicy z 1900 roku powstały mieszkania dla studentów. Wszystkie lokale w prywatnym akademiku są w pełni wyposażone i większość już znalazła najemców. Najmniejsze pokoje mają po 15 m kwadratowych.

Początkowo modernizacja kamienicy przy ul. Kościuszki miała zakończyć się już pod koniec zeszłego roku. Ostatecznie pierwsi lokatorzy wprowadzili się tu na przełomie marca i kwietnia. Teraz efekty prac mogą zobaczyć również przechodnie. Elewacja narożnego budynku jest już prawie gotowa. Od strony ulicy Kościuszki nie ma już rusztowań, a wkrótce odsłonięta zostanie ściana od strony ul. Żwirki i Wigury. Wszystko wymagało bardzo kompleksowego remontu, bo kupiona od miasta kamienica była w fatalnym stanie.

W środku powstało łącznie 8 mieszkań, w tym dwa na poddaszu (jedno z nich będzie przeznaczone dla pary). Na piętrach mieszkania mają po ok. 130 m kw. powierzchni. W każdym znajduje się po 4-5 pokoi i mają po dwie łazienki. Cały budynek został przewidziany na ok. 45 lokatorów. Każdy lokal jest urządzony w innym stylu i w pełni wyposażony. Piwnica też będzie urządzona. Jest tam już rowerownia, a inwestor planuje również zrobienie minisiłowni.


Tagi:

Komentarze

  1. maz 19 sierpnia, 2018 at 1:52 pm - Reply

    wiecej takich remontow prosimy!!!

Dodaj komentarz

*
*