Reklama

Z garażu na scenę. Młode zespoły mogą zacząć karierę od programu Dzielnica Brzmi Dobrze

Zespół Szklane Oczy, fot. Tomasz Makula.

Redakcja
Trwa 6. edycja konkursu dla młodych zespołów muzycznych. Nabór zgłoszeń do programu Dzielnica Brzmi Dobrze został przedłużony. Tym razem zwiększył on swój zasięg, więc mogą zgłaszać się muzycy z całej metropolii.

Nadal można zgłaszać się do programu Dzielnica Brzmi Dobrze. Do tej pory udało się dzięki niemu wypromować ponad 20 artystów, m.in. The Party Is Over, Szklane Oczy, Erith i Fuck The People. Teraz trwa nabór do szóstej edycji DBD. Po raz pierwszy mogą wziąć w niej udział również osoby spoza Katowic. Miasto Ogrodów szuka młodych i początkujących zespołów muzycznych działających na terenie Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii.

Wyłonieni w finale konkursu zwycięzcy zostaną objęci dwuletnim patronatem. To da im możliwość korzystania ze wsparcia technicznego i promocyjnego. Laureaci mają do dyspozycji w pełni wyposażoną salę prób i projektowe studio nagrań z osobnym live-roomem. Biorą udział warsztatach, sesjach nagraniowych i zdjęciowych. Poza tym otrzymują projekty identyfikacji wizualnej. Do tej pory laureaci występowali podczas corocznych koncertów z okazji urodzin miasta, na festiwalach JazzArt Festival i Ars Independent Festival, ale również poza Katowicami

Na zgłoszenia organizatorzy czekają do 10 marca. Należy nagrać krótki filmik prezentujący twórczość zespołu i przesłać go na adres: [email protected]. Po wstępnej selekcji, 28 mara, odbędą się przesłuchania, podczas których muzycy wystąpią przed profesjonalnym jury, w skład którego będą wchodzili eksperci branży muzycznej i muzycy.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*