Reklama

Wystawił futro teściowej na Allegro. Zapłacił wysoką grzywnę

Redakcja
Mieszkaniec Katowic wystawił na sprzedaż na Allegro futro teściowej. Okazało się, że zostało zrobione ze skóry wilka kanadyjskiego. To gatunek chroniony. Mężczyzna musiał zapłacić wysoką grzywnę, a futro zostało przekazane Izbie Administracji Skarbowej w Katowicach. Będzie służyć w celach edukacyjno-szkoleniowych.

Futro wilka kanadyjskiego chronione jest Konwencją Waszyngtońską CITES. Na internetowej aukcji namierzyli je funkcjonariusze z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Katowicach. Jak tłumaczył mężczyzna, który wystawił je na sprzedaż, poprosiła go o to teściowa. Miała mieć futro od wielu lat. Nie miała jedna żadnego dokumentu potwierdzającego pochodzenie ubrania z legalnego źródła.

Sąd Rejonowy Katowice-Zachód wydał wyrok, w którym orzekł przepadek futra z wilka kanadyjskiego Canis lupus occidentalis na rzecz Skarbu Państwa, a oskarżony w sprawie mężczyzna za handel okazem prawnie chronionym bez wymaganych dokumentów został ukarany grzywną w wysokości 1000 zł.

Futro zostało przekazane Izbie Administracji Skarbowej w Katowicach. Celnicy będą je teraz wykorzystywać do szkoleń.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*