Reklama

Wyrzucał śmieci w Ligocie. Dostał dwa mandaty

Redakcja
Fotopułapka namierzyła śmieciarza. Mężczyzna został przyłapany na wyrzucaniu odpadów w Ligocie. Został ukarany przez strażników miejskich.

Zaśmiecanie nagrane przez fotopułapkę. Mężczyzna podjechał autem w ustronne miejsce w rejonie ulicy Śląskiej w Ligocie. Z bagażnika wyrzucił do lasu zużytą papę. Wszystko nagrała ukryta kamera. Dzięki temu strażnicy miejscy bez trudu namierzyli winowajcę. Funkcjonariusze z zespołu ochrony środowiska ustalili jego dane personalne i zaprosili do siedziby straży. Mężczyzna od razu przyznał się do popełnienia wykroczeń.

Kierowca został ukarany dwoma mandatami karnymi po 500 zł każdy, ponieważ śmieci wyrzucał w tym miejscu dwukrotnie – 28 i 29 maja.  Sprawca posprzątał już wyrzucone w lesie śmieci. Straż miejska przypomina, że zgodnie z art. 145 kodeksu wykroczeń, kto zanieczyszcza lub zaśmieca miejsca dostępne dla publiczności, a w szczególności drogę, ulicę, plac, ogród, trawnik lub zieleniec, podlega karze grzywny do 500 złotych. Mężczyzna, który zaśmiecał Ligotę został więc ukarany najsurowiej jak to możliwe.


Tagi:

Komentarze

  1. Pan Polak 4 lipca, 2021 at 10:24 pm - Reply

    Ech, dlaczego takie menelskie mendy ciągle żyją w tym kraju. Bydło w stodole chowane razem ze świniami. Nosz jak można taki syf wokół siebie robić. Pięknie go matka wychowała – na kolejnego niedorozwoja bez krzty kultury czy poczucia wstydu. Tym bardziej że każdy mieszkaniec Katowic może za darmo takie odpady pobudowlane oddać w punkcie zbiórki odpadów (https://www.mpgk.com.pl/dla-mieszkancow/punkty-zbiorki-odpadow).

Dodaj komentarz

*
*