Reklama

Wybory parlamentarne 2019. Na kogo można głosować w Katowicach [LISTY KANDYDATÓW]

Redakcja
Do godz. 21 będzie można głosować w niedzielnych wyborach parlamentarnych. Lokale wyborcze zostały otwarte o godz. 7. Publikujemy pełne listy kandydatów na posłów i senatorów w okręgach obejmujących Katowice. W przypadku wyborów do sejmu to okręg 31, a w wyborach do senatu – 80.

Lista nr 1 – KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE
1. JELONEK Aleksandra Elżbieta, bibliotekarka, Chorzów, członek partii politycznej: Ślonzoki Razem
2. MILAS Jolanta Elżbieta, ekonomista, Katowice, nie należy do partii politycznej
3. PASTUSZKA Bernard Rudolf, magister socjologii, Mysłowice, nie należy do partii politycznej
4. KROWIAK Andrzej, ekonomista, Tychy, członek partii politycznej: Unia Europejskich Demokratów
5. KRZYSIŃSKI Kamil Krzysztof, student, Chorzów, członek partii politycznej: Ślonzoki Razem
6. SUCHANEK Piotr Walenty, specjalista do spraw bhp, Katowice, członek partii politycznej: Stronnictwo Demokratyczne
7. SOJKA Andrzej Antoni, archiwista zakładowy, Katowice, członek partii politycznej: Ślonzoki Razem
8. MERCIK Jerzy Alojzy, mechanik, Ruda Śląska, członek partii politycznej: Ślonzoki Razem
9. NYCZ Henryk Ryszard, inżynier górnik, Bojszowy, członek partii politycznej: Polskie Stronnictwo Ludowe
10. JAMKA Mateusz Grzegorz, mechanik, Ruda Śląska, nie należy do partii politycznej
11. HANDERMANDER-LEWICKA Małgorzata Anna, plastyk, Katowice, członek partii politycznej: Ślonzoki Razem
12. RYCHTER-BOGACKA Gabriela Alina, agent ubezpieczeniowy, Chorzów, członek partii politycznej: Ślonzoki Razem
13. KOLANKO Dionizy Piotr, plastyk, Gliwice, członek partii politycznej: Ślonzoki Razem
14. STALMACH Jadwiga Sabina, ekonomista, Dąbrowa Górnicza, nie należy do partii politycznej
15. TRAJGIEL Ewelina Maria, technik ekonomista, Chorzów, nie należy do partii politycznej
16. PŁONKA Justyna Julia, nauczycielka języka angielskiego, Nakło Śląskie, nie należy do partii politycznej
17. PALEJ Krystyna Anna, nauczyciel matematyki, Siemianowice Śląskie, członek partii politycznej: Polskie Stronnictwo Ludowe
18. REDEŁKIEWICZ Janusz, agent ubezpieczeniowy, Ruda Śląska, członek partii politycznej: Polskie Stronnictwo Ludowe
19. MACIĄG Dariusz Józef, specjalista do spraw bhp, Ruda Śląska, członek partii politycznej: Polskie Stronnictwo Ludowe
20. ŁAKOTA Aneta, sprzedawca, Chorzów, członek partii politycznej: Polskie Stronnictwo Ludowe
21. MATUSIEWICZ Jacek Bogdan, tłumacz języka angielskiego, Katowice, członek partii politycznej: Ślonzoki Razem

Lista numer 2 – KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
1. MORAWIECKI Mateusz Jakub, polityk, Warszawa, członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość
2. WÓJCIK Michał Marek, polityk, Czeladź, członek partii politycznej: Solidarna Polska
3. POLACZEK Jerzy Jan, prawnik, Piekary Śląskie, członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość
4. SOŚNIERZ Andrzej Stanisław, lekarz medycyny, Kobiór, członek partii politycznej: Porozumienie Jarosława Gowina
5. NOWAK Maria Teresa, nauczyciel, Chorzów, członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość
6. PIECHOTA Leszek Marian, Senator RP, Katowice, członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość
7. WESOŁY Marek Jacek, przedsiębiorca, Ruda Śląska, członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość
8. SKAPCZYK Anita Maria, przedsiębiorca, Tychy, nie należy do partii politycznej
9. SKIBA Mariusz Piotr, politolog, Katowice, członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość
10. JABŁOŃSKI Paweł, adwokat, Racibórz, nie należy do partii politycznej
11. FREITAG Janusz Paweł, inżynier mechanik, Lędziny, członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość
12. AUGUSTYN Zbigniew, inżynier transportu drogowego, Mysłowice, członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość
13. KOPER-STASZOWSKA Wioletta Maria, pedagog, Ruda Śląska, członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość
14. BISKUP Bernadeta Cecylia, technik ekonomista, Chorzów, członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość
15. PANEK Krystyna Zofia, pracownik kancelaryjny, Katowice, członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość
16. GROBEL Beata, nauczyciel przedszkola, Tychy, nie należy do partii politycznej
17. ROSICKI Łukasz Krzysztof, przedsiębiorca, Siemianowice Śląskie, członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość
18. DURSKA Maria Stefania, nauczyciel, Katowice, członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość
19. ZIĘBA Janina Maria, sprzedawca, Świętochłowice, członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość
20. URBAŃCZYK Marek Jan, nauczyciel akademicki – sztuki muzycznej, Siemianowice Śląskie, członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość
21. STĘPIEŃ Agnieszka, pedagog resocjalizacji, Chorzów, członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość
22. SKOTAREK Agnieszka Katarzyna, nauczyciel, Piekary Śląskie, nie należy do partii politycznej
23. KICZMAL Mirosław Stanisław, technik mechanik, Bojszowy Nowe, członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość
24. AHNERT Wojciech Tadeusz, przedsiębiorca, Chorzów, członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość

Lista numer 3 – KOMITET WYBORCZY SOJUSZ LEWICY DEMOKRATYCZNEJ

1. KONIECZNY Maciej, zawodowy działacz organizacji pozarządowej, Gliwice, członek partii politycznej: Razem
2. LEKSTON Andrzej Jan, lekarz medycyny, Katowice, nie należy do partii politycznej
3. MAJCHRZAK Katarzyna Beata, psycholog, Katowice, członek partii politycznej: Wiosna
4. TOMALA-BOGACKA Gabriela Barbara, dziennikarz, Katowice, nie należy do partii politycznej
5. DULIŃSKI Edward Józef, prawnik, Mysłowice, członek partii politycznej: Sojusz Lewicy Demokratycznej
6. NOWAK Jakub Leszek, politolog, Siemianowice Śląskie, członek partii politycznej: Wiosna
7. GRONIEWSKA Małgorzata Krystyna, teatrolog, Siemianowice Śląskie, członek partii politycznej: Sojusz Lewicy Demokratycznej
8. MAKÓWKA Emilia Maja, politolog, Katowice, członek partii politycznej: Razem
9. SZYMURA Adrian Łukasz, inżynier leśnictwa, Katowice, nie należy do partii politycznej
10. ZEMELKA Piotr Krystian, inżynier elektryk – automatyk, Katowice, członek partii politycznej: Polska Partia Internetowa
11. ZELWOR Katarzyna Jolanta, politolog, Chorzów, członek partii politycznej: Razem
12. ŁADOWSKA Anna, filozof, Katowice, członek partii politycznej: Razem
13. MAKIEŁA Krzysztof Jacek, technik sztuk plastycznych, Chorzów, członek partii politycznej: Sojusz Lewicy Demokratycznej
14. BOGOCZ Jarosław Marek, właściciel małego sklepu, Mysłowice, członek partii politycznej: Wiosna
15. BUBAŁA Bogdan Sylwester, policjant, Ruda Śląska, członek partii politycznej: Sojusz Lewicy Demokratycznej
16. WIŚNIEWSKI Marek Stanisław, rzeczoznawca majątkowy, Katowice, nie należy do partii politycznej
17. BRZOZOWIEC Bartłomiej, programista aplikacji, Chorzów, członek partii politycznej: Razem
18. KRZEMIŃSKI Włodzimierz Tomasz, ekonomista, Katowice, członek partii politycznej: Razem
19. WÓJCIK Sara Aleksandra, architekt, Tarnowskie Góry, członek partii politycznej: Razem
20. NOWAK-TROJNAR Natalia Regina, socjolog, Katowice, nie należy do partii politycznej
21. BARAKEH Ahsan, reżyser filmowy, Oświęcim, nie należy do partii politycznej
22. BUCHTA Michał Grzegorz, księgowy, Katowice, członek partii politycznej: Wiosna
23. MACHURA Ewa, tłumacz języka angielskiego, Katowice, nie należy do partii politycznej
 
Lista numer 4 – KOMITET WYBORCZY KONFEDERACJA WOLNOŚĆ I NIEPODLEGŁOŚĆ

1. SOŚNIERZ Dobromir Andrzej, przedsiębiorca, Katowice, członek partii politycznej: Korwin
2. DOROSZ Tomasz Edward, sprzedawca, Wisła, członek partii politycznej: Ruch Narodowy
3. MODZELEWSKA Bożena Krystyna, doradca polityczny i publiczny, Ruda Śląska, członek partii politycznej: Korwin
4. TRYTKO Paweł Maciej, agent ubezpieczeniowy, Katowice, członek partii politycznej: Ruch Narodowy
5. SACZYWKO Piotr Marek, specjalista zastosowań informatyki, Katowice, nie należy do partii politycznej
6. MARKIEWKA Michał Rafał, kierownik ds. technologii informatycznych, Chorzów, członek partii politycznej: Korwin
7. KOWSZYN-SUMARA Jowita, technik hodowca koni, Tresna, nie należy do partii politycznej
8. JABLOŃSKI Kamil, student, Katowice, członek partii politycznej: Korwin
9. MAJOR Małgorzata Joanna, specjalista ds. księgowości i administracji, Chorzów, nie należy do partii politycznej
10. SZÓSTAK Dawid Stanisław, promotor marki, Katowice, członek partii politycznej: Ruch Narodowy
11. SIKORA-WÓJCIK Agata Judyta, elektroradiolog, Ruda Śląska, nie należy do partii politycznej
12. OŻÓG Mateusz Zbigniew, inżynier budowy dróg, Bieruń, członek partii politycznej: Korwin
13. FIEDOROWICZ Mateusz, kierowca autocysterny, Piekary Śląskie, nie należy do partii politycznej
14. BOMBA Tomasz Marian, menedżer sportu, Ruda Śląska, członek partii politycznej: Korwin
15. BUDNIK Grzegorz Jacek, specjalista do spraw marketingu i handlu, Katowice, członek partii politycznej: Ruch Narodowy
16. KAŁUŻA Paweł Piotr, kierownik działu w przedsiębiorstwie telekomunikacyjnym, Mizerów, członek partii politycznej: Korwin
17. SYGIET Piotr Stefan, przedsiębiorca, Katowice, nie należy do partii politycznej
18. ZANIEWSKA Ewa Aleksandra, psycholog, Katowice, nie należy do partii politycznej
19. KUFEL Urszula Monika, kucharz, Katowice, nie należy do partii politycznej
20. JANKOWIAK Anna Maria, pedagog specjalny, Katowice, członek partii politycznej: Ruch Narodowy
21. KRAJEWSKI Krzysztof Stanisław, opiekun klienta, Tychy, członek partii politycznej: Korwin
22. SZAJKO VEL MASTERCZUK Magdalena Ilona, student, Katowice, nie należy do partii politycznej
23. ZAWISZ Anita Sara, fryzjer, Rydułtowy, nie należy do partii politycznej
24. BRZEZINA Tomasz Bogdan, specjalista zastosowań informatyki, Katowice, członek partii politycznej: Korwin

Lista numer 5 – KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI
1. BUDKA Borys Piotr, nauczyciel akademicki, Gliwice, członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP
2. KOŁODZIEJ Ewa Edyta, politolog, Katowice, członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP
3. WÓJCIK Marek Krzysztof, prawnik, Katowice, członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP
4. ROSA Monika Anna, politolog, Katowice, członek partii politycznej: Nowoczesna
5. KRÓL Wojciech Piotr, urzędnik samorządowy, Mysłowice, członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP
6. KOSZUTSKA Urszula Magdalena, psycholog, Ruda Śląska, członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP
7. GRAMATYKA Michał Sebastian, prawnik, Tychy, członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP
8. KOPEL Marek Stanisław, manager, Chorzów, nie należy do partii politycznej
9. BAINKA Marta Magdalena, studentka, Bieruń, członek partii politycznej: Śląska Partia Regionalna
10. ŚCIEBIOROWSKI Łukasz Andrzej, politolog, Piekary Śląskie, nie należy do partii politycznej
11. PIERZCHAŁA Elżbieta Apolonia, inżynier transportu, Tychy, członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP
12. SOBIESZCZUK Przemysław, politolog, Katowice, członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP
13. ZASADA-CHORAB Anna, nauczyciel akademicki, Siemianowice Śląskie, członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP
14. KARCZ Bartosz Artur, radca prawny, Świętochłowice, członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP
15. PALKA Michał Antoni, urzędnik samorządowy, Chełm Śląski, członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP
16. BEDNARZ Alina Irena, filolog języka nowożytnego, Tychy, członek partii politycznej: Nowoczesna
17. SIWIEC-MAGIELNICKA Karina Bernardyna, urzędnik samorządowy, Siemianowice Śląskie, członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP
18. WODARSKI Łukasz Wojciech, nauczyciel języka niemieckiego, Ruda Śląska, nie należy do partii politycznej
19. KONTNY Danuta Maria, nauczyciel geografii, Świętochłowice, nie należy do partii politycznej
20. GOŚCINIAK Małgorzata Ewa, pracownik obsługi klienta, Siemianowice Śląskie, członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP
21. KULIK Grażyna Danuta, księgowa, Piekary Śląskie, członek partii politycznej: Partia Zieloni
22. BŁASZCZYK-DOMAŃSKA Katarzyna Barbara, urzędnik państwowy, Chorzów, nie należy do partii politycznej
23. NOWOCIŃSKA Lesława Anna, nauczycielka języka polskiego, Mikołów, nie należy do partii politycznej
24. SZULC Krzysztof Adam, programista baz danych, Chorzów, członek partii politycznej: Śląska Partia Regionalna.

W wyborach do Senatu w okręgu nr 80 startują tylko dwaj kandydaci:

1. Bronisław Korfanty (PiS)

2. Marek Plura (Koalicja Obywatelska).

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Tagi:

Dodaj komentarz

*
*