Reklama

Kolejne partie prezentują kandydatów w wyborach do sejmu i senatu. Na kogo będzie można głosować w Katowicach

Grzegorz Żądło
Prawo i Sprawiedliwość oraz Koalicja Obywatelska (PO i Nowoczesna) zaprezentowali listy kandydatów w wyborach do sejmu i senatu. W okręgu nr 31 obejmującym Katowice znalazło się kilka nazwisk dobrze znanych z działalności samorządowej. PiS wystawia m.in. obecnego wiceprezydenta i jedną z radnych, a PO jedną obecną radną oraz kilkoro byłych.

Listę KO otwiera Borys Budka. Wprawdzie były minister sprawiedliwości nie mieszka w okręgu katowickim, ale umieszczenie go na czele listy ma zrównoważyć start z Katowic premiera Mateusza Morawieckiego. Drugie miejsce przypadło posłance Ewie Kołodziej, w przeszłości katowickiej radnej. Zaraz za nią znalazł się Marek Wójcik, który przebył w swojej politycznej karierze tę samą drogą. Na czwartym miejscu listy KO umieściła posłankę Nowoczesnej Monikę Rosę. 19. miejsce przypadło Barbarze Wnęk-Gabor, która rok temu po raz kolejny została katowicką radną. Listę zamyka (24. miejsce) Ilona Kanclerz. W swojej politycznej karierze startowała już do różnych instytucji z Nowoczesnej, PSL i Śląskiej Partii Regionalnej. W ostatnich wyborach samorządowych kandydowała na prezydenta Katowic oraz do rady miasta. Bez powodzenia.

Listę PiS w Katowicach otwiera premier Mateusz Morawiecki. Z dobrze znanych w Katowicach kandydatów na liście znaleźli się też były kandydat na prezydenta miasta Andrzej Sośnierz (4. miejsce), były wiceprezydent Leszek Piechota (6. miejsce), który kiedyś należał do PO, ale kilka lat temu zmienił barwy, obecny wiceprezydent Mariusz Skiba (9. miejsce) oraz radna Krystyna Panek (15. miejsce).

W środę swoje listy ma zaprezentować koalicja SLD, Razem i Wiosna. Wiadomo już, że z pierwszego miejsca w Katowicach wystartuje Maciej Konieczny z Razem.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*