Reklama

Wieszaki na przystankach w Załężu. Można oddać kurtkę dla potrzebujących

Łukasz Kądziołka
Ciepły Przystanek powrócił do Katowic. Na dwóch przystankach komunikacji miejskiej w Załężu można „poczęstować się” odzieżą. Chętni do pomocy mogą też oddać swoje rzeczy potrzebującym.

W ostatnich dniach pogoda bardzo się popsuła. Jest bardzo mokro i zimno. Trzeba ubierać na siebie coraz cieplejsze rzeczy. Dlatego fundacja z Załęża po raz kolejny rusza na pomoc potrzebującym, którzy nie mają odpowiednich do takich warunków ubrań. W Katowicach rozpoczęła się akcja „Ciepły Przystanek” organizowana co roku przez Ekumeniczną Fundację Bethlehem. Ta edycja jest inna niż poprzednie, bo konieczne są dodatkowe środki ostrożności. Wolontariusze zajmujący się ubraniami zostali wyposażeni w środki do dezynfekcji rąk i przyłbice. Sama odzież jest naświetlana lampą UV. Jak mówi ks. abp Krzysztof Nieciąg, prezes fundacji, ubrania te przeszły już swoją kwarantannę, bo większość jest zeszłoroczna i była składowana w osobnym pomieszczeniu. Fundacja chce zarażać pozytywnie. – W czasie pandemii, kiedy wszyscy obawiamy się zarazić niebezpiecznym wirusem, my chcemy zarażać ludzi dobrem i miłością, bo człowiek w swej naturze jest dobry. Każdy człowiek. Tylko złe doświadczenia sprawiają, że coraz trudniej nam zobaczyć rodzącą się każdego dnia miłość – mówi prezes Ekumenicznej Fundacji Bethlehem.

https://www.facebook.com/Fundacjabethlehem/posts/3476038829101969?__cft__[0]=AZX2O6ifzCL6Mj7jcndmzjysi9enmmnKtlSLhP_qoH3ssmbeZ4lUpv1tn-RKViJ2AQv-F3taOob4DUylJo5l0rYBWHYWAEDeO3KAqF0GQv8arRBn5j-Ms1650MxMYdNHVw_AW7QiBhHJf5ujjgtj1tR2fmDlZHuW09KCckkYaBTXlxOFLPEffUd1O4r_tbFeRkI&__tn__=%2CO%2CP-R

Ciepłe ubrania będą regularnie uzupełniane na dwóch „ciepłych przystankach” przy ul. Gliwickiej – Załęże Pośpiecha (przy sklepie Netto i przy Punkcie 44). Chętni mogą włączyć się w akcję, przynosząc swoje rzeczy. Są one przyjmowane w siedzibie fundacji we wtorki. Najlepiej wcześniej umówić się telefonicznie, dzwoniąc pod numer 503 723 252 lub pisząc na adres: [email protected].


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*