Reklama

Węzeł przesiadkowy w Podlesiu za 5 mln. Powstanie m.in. tunel pod torami

Szymon Kosek
Centrum przesiadkowe w Podlesiu ma powstać do końca 2019 roku. Miasto chce wydać na nie ok. 5 mln złotych. Do 19 kwietnia można zgłaszać pytania i uwagi do projektu.

Węzeł powstanie w rejonie stacji kolejowej Katowice Podlesie. Prace obejmą też ulice Hortensji i Roweckiego, które trzeba dostosować do funkcji przesiadkowych. Centrum będzie łączyć komunikację samochodową, autobusową, kolejową i rowerową. Przy istniejących już peronach kolejowych powstaną więc parkingi dla samochodów i rowerów oraz miejsca postojowe dla autobusów i przystanki. By ułatwić dotarcie do centrum, wybudowane zostaną wokół niego drogi dojazdowe i manewrowe, a także ścieżki piesze i rowerowe. Ważnym elementem będzie też tunel pod torami, który wielu mieszkańcom skróci drogę na perony. Centrum będzie wyposażone w tablice Systemu Dynamicznej Informacji Pasażerskiej, ma też być dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.

W tym roku opracowany ma zostać projekt przedsięwzięcia, który dodatkowo będzie trzeba uzgodnić z PKP. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, realizacja rozpocznie się w 2018, a zakończy w 2019. Miasto planuje wydać na budowę centrum w Podlesiu ok. 5 mln złotych. Urząd będzie się starał o unijne dofinansowanie inwestycji.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*