Reklama

Weekend na mieście, czyli co ciekawego dzieje się w Katowicach i okolicy

Redakcja
Ten weekend będzie bogaty w atrakcje. Fani rockowych brzmień mogą wybrać się na ostatni dzień Juwenaliów. Na pasjonatów historii czeka rekonstrukcja walk z II wojny światowej. Miłośnikom teatru polecamy czytanie dramatu „Wątpliwość”, a tym, którzy najbardziej cenią aktywny wypoczynek – sobotni nightskating. Po wszystkim warto wpaść na rynek i zjeść coś w jednym z food trucków.

Sobota

Juwenalia Śląskie, Park Leśny Muchowiec

To ostatni dzień studenckiej imprezy. O godz. 17 rozpocznie się Juwenaliowe Święto Kolorów, podczas którego wystrzeliwane będą kolorowe proszki holi. O godz. 18 na scenie pojawią się pierwsze zespoły. Zagrają: Eder, Transgresja, Domowe Melodie, Organek i Luxtorpeda.

Ochojeckie spotkania z historią, dolina Ślepiotki

Rekonstrukcja historyczna. Widzowie będą mogli obejrzeć epizody walk między Armią Czerwoną a oddziałami Wehrmachtu, które miały miejsce w Piotrowicach w 1945 roku. Początek o godz. 15, wstęp wolny.

Wątpliwość – czytanie dramatu, Scena w Galerii

Na podstawie dramatu powstał głośny film pt. „Wątpliwość”, w którym główne role zagrali Meryl Streep i nieżyjący już Philip Seymour Hoffman. Dramat opowiada o niepokojących wydarzeniach w katolickiej szkole w nowojorskiej dzielnicy Bronx. Tekst dramatu odczytają w sobotę aktorzy: Ewa Leśniak, Magdalena Maścianica, Michał Rolnicki Beata Wnęk-Malec. Początek o godz. 17.30 na Scenie w Galerii. Wstęp płatny 1 zł. Więcej informacji TUTAJ.

Nightskating Katowice, Pomnik Trudu Górniczego

Od godz. 12 na skateparku pod pomnikiem odbywać się będą zawody i warsztaty w ekstremalnej jeździe na rolkach. Po zawodach, o godz. 18, spod pomnika ruszy przejazd rolkarzy. Wyjątkowo, z okazji Dnia Matki, udział w przejeździe mogą wziąć też dzieci i dorośli na hulajnogach i deskorolkach. Więcej informacji, w tym dokładną trasę przejazdu, znajdziecie TUTAJ.

Niedziela

Rodzina w kinie, kino Kosmos

Cykl pokazów filmów familijnych. W tę niedzielę dzieci ze swoimi rodzicami będą mogły obejrzeć film „Paddington”, o przygodach młodego niedźwiadka mieszkającego w Londynie. Początek seansu o godz. 16, ale rodzice mogą przyjść ze swoimi dziećmi o  godz. 14.30 i zostawić je pod opieką animatorów, którzy zorganizują im czas. Ceny biletów: 14 (normalny) i 12 złotych. Więcej informacji na stronie kina Kosmos.

Babski Targ Vol. 3, Galeria Szyb Wilson

Kolejna edycja imprezy tylko dla pań. Na miejscu będzie można obejrzeć i kupić ubrania od polskich projektantów, naturalne kosmetyki i ręcznie wykonaną biżuterię. Oprócz tego będzie można też skorzystać z porad dietetyka i wziąć udział w Babskiej Wymianie Ciuchowej. Początek o godz. 12, wstęp wolny. Więcej informacji na stronie wydarzenia na Facebooku. Babska Wymiana Ciuchowa – TUTAJ.

Cały weekend

Koncertowy Rynek Smaków, Rynek

Na katowicki rynek znów przyjechały food trucki. Można w nich spróbować kuchni zarówno europejskiej, jak i meksykańskiej, amerykańskiej czy japońskiej. Oprócz nich w centrum miasta stanął też ogródek z piwem rzemieślniczym pubu Browariat i scena. W sobotę zagra na niej zespół Roboty Na Wysokościach. W sobotę zjeść będzie można od 12 do 22, w niedzielę od 12 do 20. Więcej informacji na stronie wydarzenia na Facebooku.

Piknik „Po stronie natury”, plac nad Rawą

Podczas pikniku mieszkańcy będą mogli wziąć udział w wielu atrakcjach ekologicznych. Będzie można samodzielnie przetworzyć plastikową butelkę, wziąć udział w warsztatach z szycia nićmi PET, a za przyniesienie 10 plastikowych butelek uczestnicy dostaną sadzonkę drzewa. Jak je dobrze posadzić, będzie można dowiedzieć się od leśników z Lasów Państwowych. Oprócz tego organizatorzy przygotowali też quizy z nagrodami, a Fundacja Ekologiczna Arka poprowadzi swoją akcję „Listy dla Ziemi”. W piknikowych atrakcjach będzie można wziąć udział od godz. 10 do 18. Więcej informacji na stronie wydarzenia na Facebooku.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*