Reklama

Weekend na mieście. Co ciekawego dzieje się w Katowicach i okolicy

Redakcja
Okres przedświąteczny to przede wszystkim czas zakupów. Prezentów będzie można poszukać nie tylko w centrach handlowych i na Rynku. Świąteczny klimat ma być też na ASP, targach dizajnu i eko-jarmarku. Poza tym, w nadchodzący weekend, sporo muzyki. Zapraszamy do lektury naszego nadchodzących wydarzeń.

SOBOTA

Retro z uśmiechem, MDK Koszutka

Utwory z czasów XX-lecia międzywojennego zaprezentuje Tercet Pasjonata w składzie: Danuta Rajchel, Angelika GrabowskaKonrad WójcikSzymon Borys. Będą też goście. Wstęp wolny. Początek o godzinie 17.

Mikołajkowy spot DragStyle, parking przy CH 3 Stawy

Zjadą się kierowcy z całego Śląska i nie tylko. Nieoficjalny zlot przy CH 3 Stawy to nie tylko okazja do spotkania innych pasjonatów motoryzacji. Przez cały czas trwania imprezy prowadzona będzie zbiórka pieniędzy i datków dla dzieci z domu dziecka. Wydarzenie w godzinach 15-17. Więcej TUTAJ.

Night Biking, NOSPR

Trasa nie została ustalona, ale wiadomo gdzie będzie start i meta. To ostatni w tym roku i najkrótszy przejazd nocny. Zbiórka przed NOSPR o godzinie 20, a zakończenie wycieczki około 23 w Rebel Garden Cafe (Park Śląski). Tam, przy jedzeniu i piciu, ma się odbyć podsumowanie tegorocznego sezonu Night Biking. Będzie pokaz rowerowych zdjęć i nagrań. Dla wytrwałych wyjazd na wschód słońca ok. 7.30. Więcej TUTAJ.

NIEDZIELA 

Mikołaj w Akademii, ASP

Magnetyczne pierniki, ozdoby z szyszek, filcowe cudaki i ceramiczne smoki. To tylko niektóre nazwy warsztatów kreatywnych przygotowanych przez wykładowców i studentów Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Z ich pomocą dzieci będą mogły spróbować swoich sił w tworzeniu ozdób, prezentów i kartek świątecznych. Na miejscu nie zabraknie św. Mikołaja i seansu filmów animowanych. Początek o godzinie 11, a koniec o 15. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Na warsztaty ceramiczne obowiązują wcześniejsze zapisy. Pełny program jest dostępny TUTAJ.

Niechęć, Jazz Club Hipnoza

Są młodzi i spragnieni występów na scenie. O tym, jak łączą jazzową improwizację z rockową psychodelią i muzyką filmową będzie można przekonać się podczas kolejnego koncertu z cyklu Before Tauron. W skład zespołu Niechęć wchodzą: Michał Kaczorek (perkusja), Michał Załęski (klawisze), Rafał Błaszczak (gitara) i Maciek Zwierzchowski (saksofon). Początek koncertu o godzinie 20. Bilety kosztują 20 zł (w przedsprzedaży) i 25 zł (w dniu koncertu). Do kupienia TUTAJ.

Rozmowy na strunach, MDK Południe (ul. Jankego 136)

Wielokrotnie nagradzany duet wykona utwory m. in. F. Chopina, J. S. Bacha, A. Piazzoli i K. Pendereckiego. Tworzą go dwie wychowanki katowickiej Akademii Muzycznej. W skład kameralnego zespołu wchodzą: Donata Mżyk (skrzypce) i Klaudia Baca (kontrabas). Wstęp wolny. Pełny program dostępny TUTAJ.

CAŁY WEEKEND

Silesia Bazaar vol. 5, MCK

To będzie piąta edycja targów niezależnej mody i dizajnu. Tym razem w klimacie świątecznym. W sumie zaprezentuje się ponad 150. producentów m. in. odzieży, biżuterii i wyposażenia wnętrz. Będzie można przystroić choinkę z autorem popularnego fanpage’a Rubens był z Bytomia i stworzyć świąteczny wianek z kwiaciarnią Wietrzne Pole. Na dzieci będą czekały warsztaty: muzyczne, szycia, sitodruku i z malowanie pierników. Ponadto w trakcie targów odbędzie się wystawa prac absolwentów i studentów wydziału projektowania katowickiej ASP. Targi będą otwarte przez cały weekend w godzinach 11-18. Wejście od strony ul. Olimpijskiej. Wstęp bezpłatny dla osób do 15. i powyżej 65. roku życia. Pozostali zapłacą 8 zł, a bilet rodzinny (rodzice + dzieci) będzie kosztował 8 zł. Aktualne informacje TUTAJ.

Gwiazdkowy Eko Jarmark, Fabryka Porcelany

Kiełki warzyw, konfitury, oscypki z Koniakowa, soki z Jury. Wszystko co smaczne, ale przede wszystkim zdrowe. Te i wiele innych produktów, w tym ręcznie robione ozdoby świąteczne, będzie można kupić podczas jarmarku w Fabryce Porcelany. Ponadto, w trakcie warsztatów, będzie można zrobić własną kartkę świąteczną lub figurkę z masy solnej. Na czas jarmarku zostanie uruchomiona specjalna linia autobusowa nr 940. Jarmark będzie otwarty od 11 do 20. Wstęp na wydarzenie jest wolny. Rozkład jazdy autobusu i szczegóły wydarzenia TUTAJ.

Maraton Pisania Listów, COP

Będą pisali listy na rzecz wolności człowieka. Międzynarodowa inicjatywa pojawi się, jak co roku, w Katowicach. Organizowane przez Amnesty International wydarzenie ma na celu ochronę praw człowieka poprzez pisanie apeli do władz i listów solidarności do osób poszkodowanych. Przez dwa dni, w Centrum Organizacji Pozarządowych (ul. Kopernika 14,), odbędą się też warsztaty, seanse i projekcje filmowe. Listy będzie można pisać od godziny 12 do 24. Udział w wydarzeniu jest darmowy. Pełny program dostępny TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*