Reklama

Weekend na mieście. Co ciekawego dzieje się w Katowicach i okolicy

Na katowickim Rynku trwa jarmark produktów regionalnych i tradycyjnych.

Redakcja
Po raz pierwszy prezentujemy weekendowe wydarzenia już w czwartek. Artykuł będzie aktualizowany aż do sobotniego poranka. Będziecie mieli więcej czasu na sprawdzenie co się będzie działo i zaplanowanie wolnego czasu. Liczymy na to, że pogoda dopisze.

Sobota

Sowieci w Piotrowicach, stadion Kolejarza
Armia Czerwona po raz kolejny wkroczy do Katowic. W Piotrowicach grupa rekonstrukcyjna odegra wejście Rosjan do Piotrowic w 1945 r. To kolejna impreza z cyklu “Nieznane Kolejorz”. Wydarzenie będzie miało miejsce na stadionie Kolejarza (ul. Asnyka 1),  rozpocznie się o godzinie 11 i potrwa 2 godziny. Następnie, o godzinie 16, impreza przeniesie się do MDK Południe (ul. Tadeusza Boya Żeleńskiego 83). Tam odbędzie się pokaz mody lat 40. Wstęp na wydarzenia jest wolny.

Koncert z okazji Święta Niepodległości, MDK Koszutka
Podczas wydarzenia usłyszeć będzie można pieśni patriotyczne. Wykona je Tercet Pasjonata w składzie: Danuta Rajchel (wokal), Andzelika Grabowska (wokal), Konrad Wójcik (wokal), Szymon Borys (fortepian). Nie zabraknie również gości. Początek o godzinie 17, wstęp wolny.

The Party Is Over, Strefa Kultury
Dobrze znany katowickiej publiczności duet wystąpi na scenie w siedzibie Miasta Ogrodów. To będzie ostatni koncert, który usłyszeć będzie można w klubie festiwalu Interpretacje. Początek o godzinie 19, wstęp wolny.

Niedziela

Koncert z okazji Święta Niepodległości, MDK Ligota
Dwa dni po obchodach Święta Niepodległości odbędzie się koncert, podczas którego zostaną wykonane kompozycje m. in. Chopina, Szpilmana, Petersburskiego i Warsa. Obok solistki Sabiny Olbrich-Szafraniec (sopran) wystąpi zespół Todo Art Trio w składzie: Grażyna Jursza (flet), Dariusz Jursza (klarnet) oraz Dawid Smykowski (fagot, aranż̇acje). Początek koncertu o godzinie 18. Wstęp wolny.

Śląski Oktet Gitarowy, MDK Koszutka
Zespół istnieje już od 15 lat. To jeden z nielicznych oktetów gitarowych na świecie. Podczas koncertu muzycy wykonają utwory: J. S. Bach – III Koncert Brandenburski L. Van Beethoven – Uwertura EGMONT, F. Liszt – II Rapsodia węgierska, M. Ravel – Bolero, J. Turina – Pięć tańców cygańskich, W. Kilar – Orawa. Początek koncertu o godzinie 17, wstęp wolny.

Monidła śląskie, Teatr Bez Sceny

Wernisaż i spektakl. Obydwa zainspirowane zdjęciem ślubnym. To finał projektu artystycznego pod nazwą Monidła śląskie, który powstał w oparciu o historie śląskich rodzin. Widzowie zobaczą wystawę fotografii Łukasza Klimka i sztukę teatralną “I ślubuję Ci miłość i…” w reżyserii Marii Baładżanow oraz Iwony Woźniak. Początek wydarzenia o godzinie 16.30. Wstęp wolny.

Cały weekend

Międzynarodowy jarmark produktów regionalnych i tradycyjnych, Jarmark rękodzieła i rzemiosła, Rynek

Zaczął się w czwartek, a zakończy w niedzielę. Około 50 wystawców zaprezentuje swoje wyroby. Na miejscu będzie można spróbować swoich sił w lepieniu pierogów i robieniu makaronów. Wydarzenie połączone jest z obchodami dnia św. Marcina. Na Rynek przyjadą hodowcy ze swoimi gęsiami. Będzie można skosztować prawdziwych rogali marcińskich. W programie liczne konkursy i atrakcje, również dla dzieci. Stanie foto-budka, w której będzie można zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Pojawi się też kino 7D. Jarmark będzie otwarty przez cały weekend w godzinach 11-19. Udział w wydarzeniu jest darmowy.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*