Reklama

Weekend na mieście. Co ciekawego dzieje się w Katowicach i okolicy

Redakcja
Kolejny ciepły i słoneczny weekend. „Na miasto” na pewno wyjdzie sporo osób, biorąc pod uwagę, że pogoda bardziej przypomina późny maj niż początek kwietnia. Jeśli spacer czy rower to za mało, to może poniżej uda się znaleźć coś dla siebie.

SOBOTA

Ekotyki, Galeria Szyb Wilson

Kolejna edycja targów kosmetycznych. Będzie można tu znaleźć wyłącznie naturalne kosmetyki do twarzy, ciała, kąpieli, makijażu, produkty dla dzieci i pupili, eko detergenty, olejki eteryczne, kosmetyki konopne, świece, a także akcesoria do domowego SPA. Wstęp wolny. Targi będą czynne w godz. 11.00-18.00. Więcej TUTAJ.

Zdrój i Strzał w Kolano, Komis Płytowy Katowice

Zdrój tworzą Jakub Zasada (gitara) i Sebastiaan Janssen (perkusję). Zespół z Wrocławia porusza się w stylistyce instrumentalnego free punku z elementami krautrocka i noise’u. W ciasnej przestrzeni komisu wystąpi też Strzał w kolano, który jest solowym projektem Jakuba Majchrzaka. Początek wydarzenia o godz. 17.00. Więcej TUTAJ.

Worms of Senses i Stalinogród Youth Flower, Piąty Dom

Worms Of Senses to rockowe trio, w którego utworach pojawiają się krautrockowe i psychodeliczne wątki. Są gitary, elektronika i wokal. Zespół tworzą muzycy związani z projektami Searching For Calm, Fair Weather Friends, ARRM, 52um, Æther Ctrl i Fonogon. Zagrają premierowo utwory z najnowszego albumu. Tego wieczoru na scenie również Stalinogród Youth Flower, który sam nie potrafi określić swojego gatunku. Duet Wojciecha Kucharczyka i Michała Paducha wyewoluował z projektów RSS B0YS i oondooda. Wstęp: 40 zł. Początek wydarzenia o godz. 19.00. Więcej TUTAJ.

The Syntetic, SiXa

Człowiek-legenda, człowiek-orkiestra, ale przede wszystkim Człowiek Widmo. The Syntetic to jednoosobowy amatorski projekt muzyczny Dariusza Pakuły ze Świętochłowic. W swoich tekstach, często chaotycznych i pełnych surrealistycznego humoru, opowiada różne historie inspirowane m.in. baśniami i fantastyką naukową. Charakterystyczną cechą wokalu Pakuły jest jego silny śląski akcent, jednak słownictwa z języka śląskiego używa sporadycznie. Jako tło muzyczne wykorzystuje stare przeboje synth popowe, dance i techno. Bilety dostępne TUTAJ w cenie 30 zł lub na bramce za 50 zł. Początek koncertu o godz. 19.00. Więcej TUTAJ.

DJ Boring, P23

House w najlepszym wydaniu zaprezentuje tej nocy DJ Boring. Pochodzący z Australii producent miał w ostatnich latach duży wpływ na muzykę klubową i występował w najbardziej prestiżowych klubach na całym świecie. Razem z nim będzie można uczcić 8. urodziny P23. Oprócz tego zagrają: Adnable, Franziskaner Club, naked relaxing i Penera. Bilety w cenie 60 zł dostępne TUTAJ. Impreza zacznie się o godz. 23.00.

NIEDZIELA

PupiLove Targi, Galeria Libero

Na te targi można i należy przyjść z psem. Podczas wydarzenia będzie można poznać ofertę producentów akcesoriów i produktów dla czworonogów. Na stoiskach m.in. smycze, szelki i obroże, maty samochodowe, posłania, ubranka i kocyki, bandanki i zabawki, smakołyki, kosmetyki oraz inne akcesoria dla psów, kotów i ich właścicieli. Wstęp na targi bezpłatny. Zaczną się o godz. 11.00, a skończą o 17.00. Więcej TUTAJ.

Spacery ornitologiczne, Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie

Ptaki powracają z migracji, szukając odpowiednich miejsc do gniazdowania i poszukują partnerów. Podczas spaceru warto mieć ze sobą lornetkę lub aparat fotograficzny, aby lepiej obserwować ptaki i utrwalać te chwile. W niedzielę odbędą się dwa spacery jednego dnia. Najpierw, o godz. 8.00, dla dorosłych. Następnie, o 11.00, dla rodzin. Na zakończenie tego drugiego zaplanowano warsztaty tworzenia kartek z motywami ptasimi. Koszt: 25 zł. Więcej TUTAJ.

Wielkanocny Koncert Organowy, Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa

Koncert organowy u oblatów  duetu Colloque des Claviersz z okazji świąt wielkanocnych. W programie utwory solo oraz na cztery ręce i cztery nogi: J.S. Bach, J. Demessieux, G.F. Haendel, A.F. Hesse, G. Litaize, W.A. Mozart i improwizacje. Początek o godz. 19.00.


Tagi:

Komentarze

 1. MIESZANEC 6 kwietnia, 2024 at 7:09 pm - Reply

  WYBORY !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! IDZIEMY GŁOSOWAĆ !
  IDZIEMY OBALIĆ KRUPĘ I MAFIĘ DEWELOPERSKĄ .
  KATOWICZANIE IDZIEMY NA WYBORY
  KRUPA MUSI ZAPŁACIĆ ZA ZNĘCANIE SIĘ NAD NAMI MIESZKAŃCAMI !

  • gizmo 7 kwietnia, 2024 at 6:57 am Reply

   IDZIEMY GŁOSOWAĆ NA PIECHOTĘ. TO JEDYNA ALTERNATYWA DLA NAS MIESZKAŃCÓW.

Dodaj komentarz

*
*