Reklama

Weekend na mieście. Co ciekawego dzieje się w Katowicach i okolicy

Finał WOŚP, fot. Tomek Staszewski.

Redakcja
W ten weekend najwięcej będzie się działo w związku z 32. finałem WOŚP. Będą koncerty i atrakcje dla dzieci w kilku lokalizacjach. Poza tym można odwiedzić targi w Spodku i MCK.

NIEDZIELA

Finał WOŚP w Katowicach

Na Rynku odbędzie się główna impreza związana z 32. finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Już o godz. 14.30 rozpoczną się animacje dla dzieci, a następnie na scenie pojawią się: NotToday!, Decadent Fun Club, Transgresja i nita. O 20.00, zgodnie z niepisaną tradycją, zaplanowano światełko do nieba. Po nim wystąpi gwiazda wieczoru, czyli Pokahontaz. Więcej TUTAJ.

Swój finał będzie miała Galeria Katowicka, która stanie się w tym roku siedzibą jednego ze sztabów WOŚP. Tam będą czekały takie atrakcje jak: pokazy pierwszej pomocy, animacje dla najmłodszych, cosplayerzy i cosplayerki.

Poza tym swój program przygotował Miejski Dom Kultury Bogucice. Będą koncerty, teatr dla dzieci i pokazy. Więcej TUTAJ. Za darmo, a raczej za datek do puszki WOŚP, będzie można pojeździć na łyżwach na lodowisku Jantor. W godz. 17.00-18.00 odbędzie się tam Charytatywny Bal Przebierańców.

Finał WOŚP przy Stadionie Śląskim

Druga duża impreza odbędzie się przy Stadionie Śląskim. Już o godz. 10.30 rozpocznie się I Bieg Malucha z sercem WOŚP, a następnie o godz. 12.00 wystartuje IX Bieg z sercem WOŚP i Nordic Walking.

Po części sportowej, od wejścia głównego Parku Śląskiego przejdzie kolorowy korowód. Od godz. 14.00 przy bramie nr 4 Stadionu Śląskiego na scenie wystąpią tego dnia m.in.: Zespół Pieśni i Tańca Śląsk, Classic, Oberschlesien, Fanfara Awantura i Gromee. Na małej scenie artystycznej odbędą się pokazy sztuk walki, występ Lufcik na Korbkę i Teatru Ognia.

Na godz. 16.00 przed bramą zaplanowano stworzenie największych płuc z zielonych kartoników, a o godz. 20.00 wspólnie będziemy mogli obejrzeć Światełko do nieba. Więcej TUTAJ.

Finał WOŚP w Sosnowcu

Impreza w Sosnowcu odbędzie się po raz pierwszy w Arenie. W nowej hali atrakcje będą dostępne od godz. 12.00. W programie m.in. akademia udzielania pierwszej pomocy, warsztaty plastyczne, bicie rekordu w  liczbie napompowanych balonów, animacje i licytacje. W hali wystąpi Łukasz Samburski, uczestnik programu Voice of Poland. Jednak główny koncert odbędzie się na parkingu przy stadionie ArcelorMittal Park. Na scenie pojawią się: Miuosh, Big Cyc, Siaki oraz Sexy Suicide. Występy rozpoczną się o godz. 15.00. Więcej TUTAJ.

CAŁY WEEKEND

Giełda minerałów, biżuterii i skamieniałości w Spodku

Wystawcy z całej Polski i z zagranicy pokażą cuda natury. Będzie można spotkać kolekcjonerów, rzemieślników, artystów i jubilerów. Na stoiskach goście Spodka znajdą różnego rodzaju minerały i kamienie szlachetne oraz ręcznie wykonaną biżuterię. Targi czynne będą w godz. 10.00-18.00. Bilety w cenie 20 zł (normalny) i 15 zł (emeryci, renciści, młodzież do 18. roku życia) można kupić TUTAJ lub na miejscu, w kasach. Bilet uprawnia do wstępu na wszystkie wydarzenia, które odbędą się w Spodku w tym terminie, czyli Targi Terrarystyczne (więcej TUTAJ) oraz Festiwal Ezoteryki i Medycyny Naturalnej (więcej TUTAJ).

4 Design Days w Międzynarodowym Centrum Kongresowym

8. edycja 4 Design Days rozpoczęła się w czwartek, ale to w sobotę i niedzielę odbędą się dni otwarte. Wśród atrakcji są m.in. bezpłatne konsultacje z architektami oraz projektantami wnętrz. Poza tym w MCK pojawi się ponad 120. wystawców, na których stoiskach będzie można zapoznać się z najnowszymi trendami w wystroju i wykończeniu mieszkań i domów – kuchni, łazienek, salonów. Będą też meble ogrodowe, bramy, nowe technologie dla inteligentnego domu, nietypowe tapety, drewniane panele oraz sprzęt AGD i RTV. Odbędą się także spotkania ze znanymi youtuberami i prowadzącymi programy telewizyjne. Wśród zaproszonych są m.in. Katarzyna Jaroszyńska, Artur Indyka, Karolina Kudłacik i Tomasz Pągowski. Poza tym zaplanowano warsztaty tapicerowania i odnawiania mebli, tworzenia obrazów z mchu oraz etui z wykorzystaniem starych banerów reklamowych. Dla młodszych uczestników warsztaty z malowania toreb bawełnianych i kolorowanki przestrzenne XL.

Bilet na dni otwarte kosztuje 15 zł (1 dzień, 27 lub 28 stycznia) lub 20 zł (bilet dwudniowy). Dzieci i młodzież w wieku szkolnym mają wstęp darmowy. Bilety i program są dostępne TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*