Reklama

W Załężu powstało studio do gier komputerowych

Ł. K.
W Załężu powstał obiekt, z którego ucieszą się fani e-sportu. ESL Arena przy ul. Żeliwnej 38 to miejsce, w którym gracze spotykają się z publicznością, a może to zobaczyć cały świat. Pierwszy turniej odbył się w miniony weekend.

Kiedy firma Turtle Entertaiment Polska (organizator Intel Extreme Masters w Spodku) przeprowadzała się do Katowic jej przedstawiciele zapowiadali, że zbudują przy ul. Żeliwnej profesjonalne studio telewizyjne. Właśnie skończyli. Wnętrze ESL Arena to przestrzeń o powierzchni 550 m kw. Jest tu widownia z miejscami dla około 150 kibiców, stanowiska dla graczy i duży ekran, na którym wyświetlane są mecze. Przebieg rozgrywki śledzą kamery, z których obraz transmitowany jest na żywo poprzez internet. Resztę stanowi nowoczesne zaplecze techniczne z wysokiej klasy sprzętem do produkcji TV. Jest tu też press room i pokój dla komentatorów.

W miniony weekend zawodnicy rywalizowali w eliminacjach do jednego z najważniejszych turniejów Counter Strike na świecie, który w lipcu rozegrany zostanie w Kolonii. W czasie naszej wizyty w nowym studiu, transmisję z angielskim komentarzem śledziło ponad 56 tys. widzów, a z polskim około 1300 osób.

Docelowo w Katowicach mają się odbywać mniejsze wydarzenia o wymiarze lokalnym. Informacje na temat nadchodzących imprez zamieszczane są na profilu Facebook ESL Polska i stronie Cybersport.pl.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*