Reklama

W sobotę w trasę wyjedzie ostatnia z zaplanowanych metrolinii

Redakcja
W sobotę 23 września w trasę wyjedzie nowa metrolinia. M21 połączy Bytom z Rudą Śląską i Mikołowem. To ostatnia z 32 linii, które w ostatnich latach uruchamiała Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia.

W dni robocze w godzinach szczytu linia M21 kursować będzie co 30 minut. Poza szczytem oraz w weekendy – co 60 minut. Autobusy tej linii kursować będą od wczesnych godzin porannych do późnych godzin wieczornych.

Uruchomienie linii M21 ma zapewnić połączenie Bytomia i Rudy Śląskiej, w tym  głównie dzielnic: Halemba, Wirek, Nowy Bytom, Chebzie i Godula, z Mikołowem, Tychami, Gierałtowicami i Gliwicami. Będzie to możliwe dzięki skoordynowaniu połączenia z linią M18 na przystanku Wygoda Skrzyżowanie.

Pierwsze metrolinie zostały uruchomione w maju 2021 roku. Od soboty będą kursować łącznie 32. W dni robocze odbywają one ponad 2300 kursów, a w weekendy od 1300 do 1400. Autobusy z literą M w numerze dojeżdżają do wszystkich 41 gmin tworzących GZM. Najdłuższą Metrolinia jest linia M22 łącząca gminy powiatu bieruńsko-lędzińskiego z Katowicami. Najkrótsza to M25 z Katowic do Czeladzi.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*