Reklama

W Silesia City Center odbędzie się pokaz kotów rasowych

Szymon Kosek
Kilkadziesiąt różnych ras będą mogli zobaczyć odwiedzający Pierwszy Pokaz Kotów Rasowych  w Silesia City Center. Możliwe będzie też zasięgnięcie porad weterynarzy i kociego fryzjera. Zainteresowani dowiedzą się jak adoptować bezdomne zwierzę. Wszystko to w niedzielę.

Wśród najciekawszych ras, jakie pojawią się na pokazie, będą m.in. sfinksy. Koty te nie mają sierści, a delikatny meszek, przez co w dotyku są znacznie cieplejsze od innych. Będą też ragdolle. Kiedy weźmie się na ręce kota tej rasy, jego mięśnie wiotczeją i zwierzę zwisa jak szmaciana lalka, czyli po angielsku „rag doll”. Oprócz tego będzie można zobaczyć kota orientalnego krótkowłosego, syberyjskiego, brytyjskie krótko- i długowłose i inne.

Uczestnicy będą mogli też porozmawiać z hodowcami, weterynarzami, kocim fryzjerem i przedstawicielami Fundacji S.O.S. dla Zwierząt. Ci ostatni podpowiedzą, jak adoptować bezdomnego kota. Oprócz tego będą konkursy: na najpiękniejszą kotkę, najpiękniejszego kocura i najmilszego kota publiczności. Hodowcy będą mogli rywalizować też w kategorii na najładniej udekorowaną klatkę. Dzieciom organizatorzy proponują malowanie twarzy w kocie motywy.

Pokaz odbędzie się na I piętrze galerii Silesia City Center. Potrwa od godz. 10.00 do 18.00. Wstęp wolny.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*