Reklama

W Podlesiu nie chcą fabryk

Szymon Kosek
Chcielibyśmy aby tereny te w przyszłości służyły mieszkańcom – pisze do miasta Rada Jednostki Pomocniczej Podlesie. Działki na końcu ulicy Zaopusta są zakwalifikowane jako tereny przemysłowe.

Przewodniczący rady Jacek Szymik-Kozaczko zgłosił w tym roku do Budżetu Obywatelskiego projekt skateparku. Jako lokalizację zaproponował działkę w pobliżu oczyszczalni ścieków. – Wtedy dowiedzieliśmy się, że według miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego są to tereny przemysłowe i takie rzeczy nie mogą tam powstać – mówi pomysłodawca projektu.

Plan określa działki przyległe do oczyszczalni jako tereny przeznaczone na działalność wytwórczą i usługową, tereny składowania i magazynowania oraz tereny usług komercyjnych. Na razie pomysłów na zagospodarowanie miejsca w taki sposób nikt jeszcze nie ma. Tylko na jednej z działek jest czynna mieszalnia cementu. Rada jednostki pomocniczej postanowiła jednak działać profilaktycznie i wystąpić do miasta o zmianę planu. „(…) nie widzimy możliwości, aby na tych terenach powstały jakiekolwiek obiekty przemysłowe.” – czytamy we wniosku.

Rada zwraca uwagę, że mimo położenia dzielnicy blisko pól i lasów, w Podlesiu wciąż brakuje terenów rekreacyjnych. Ich rolę spełniają właśnie takie miejsca, jak okolice ulicy Zaopusta. – Ludzie przychodzą tu na spacery, wyprowadzają psy, jeżdżą na rowerach – mówi Szymik-Kozaczko.

Urząd miasta ma 30 dni od wpłynięcia wniosku na jego rejestrację. Następnie jest on weryfikowany przez referat planowania przestrzennego. Czas potrzebny na weryfikację zależy od skomplikowania konkretnej sprawy.

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Tagi:

Dodaj komentarz

*
*