Reklama

W Podlesiu może powstać kolejne osiedle

Domy wybudowane przez firmę Aspekt z Dąbrowy Górniczej od kilku lat stoją puste

Szymon Kosek
Na razie jest tam pole, niedługo może się to jednak zmienić. Ponad 4 ha nieruchomość zostanie wystawiona na sprzedaż w licytacji komorniczej. Miasto już dawno wydało dla niej warunki zabudowy. Zgodnie z nimi może na niej powstać osiedle domków jednorodzinnych.
Działka, która ma zostać zlicytowana

Nieruchomość składa się z dwóch przylegających działek. Większa leży przy ulicy Rolniczej, na wysokości numeru 12; druga – wąski pasek ziemi – znajduje się od strony ulicy Pomorskiego. Wcześniej należała ona do grupy inżynieryjno-budowlanej Aspekt z Dąbrowy Górniczej. Firma postawiła 6 domów przy ulicy Pomorskiego – budynki do dziś stoją puste, część nie została nawet wykończona. Podobne miały powstać na działce obok – grupa dostała na nie warunki zabudowy. Inwestycja nie została jednak zrealizowana, bo firma popadła w długi. Nieruchomość miała zostać zlicytowana już rok temu, ale do sprzedaży nie doszło.

W międzyczasie z większej działki wydzielony został wąski pas wzdłuż ulicy Rolniczej, który kupiło miasto. Pozostała część ponownie zostanie wystawiona na sprzedaż w licytacji komorniczej. Szacowana wartość nieruchomości to ok. 9,5 mln złotych, ale aukcja rozpocznie się od 6 322 666 złotych. Licytacja odbędzie się 29 czerwca w Sądzie Rejonowym Katowice-Wschód.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*