Reklama

W dwie minuty „zdobył” 31 punktów karnych i stracił prawo jazdy [WIDEO]

Redakcja
Śląska policja opublikowała nagranie z kamery samochodowej, na którym widać jak kierowca osobowego opla łamie przepis za przepisem. Popełnione przez niego wykroczenia doprowadziły do kumulacji 31 punktów karnych, co oznacza utratę prawa jazdy.

Policja dostała nagranie pirackiego rajdu na skrzynkę Stop Agresji Drogowej. Wszystko działo się na początku lipca w centrum Gliwic. Dzięki nagraniu policjanci namierzyli kierowcę.

Za wyprzedzanie na przejściu i skrzyżowaniu, za niezastosowanie się do nakazu jazdy z prawej strony znaku, a także jazdę z pasa do skrętu w lewo na wprost i przejazd przez linię podwójną ciągłą oraz powierzchnię wyłączoną  łącznie „zdobył” 31 punktów karnych. Sprawa została skierowana do sądu, który może wymierzyć karę grzywny do 30 tysięcy złotych i zakaz prowadzenia pojazdów.

Jak przypomina policja, od 17 września obowiązywać będzie nowe rozporządzenie w sprawie ewidencji kierujących pojazdami, naruszających przepisy ruchu drogowego. Zgodnie ze zmienionym taryfikatorem, liczba punktów karnych za popełnione przez kierowcę opla wykroczenia wyniosłaby już 41.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*