Reklama

W czwartek utrudnienia na drogach i torach. Wszystko przez niewybuchy w Mikołowie

G. Ż.
W czwartek saperzy z Gliwic będą kontynuować akcję wywożenia amunicji i broni znalezionej przy ul. Dzieńdziela w Mikołowie. Z tego powodu zamknięta w obu kierunkach zostanie droga z Katowic do Wisły. Wstrzymany zostanie też ruch pociągów.

We wtorek wczesnym popołudniem pracownicy firmy remontującej drogę w Mikołowie natrafili na amunicję i broń z okresu II wojny światowej. Służby podjęły decyzję o zamknięciu DK 81 przy skrzyżowaniu z centrum handlowym Auchan. Łącznie znalezionych zostało około 350 sztuk różnego rodzaju amunicji, broni i hełmów. Mniej więcej połowa została już wywieziona i w środę miała zostać zdetonowana na poligonie pod Częstochową.

Resztę saperzy będą wywozić w czwartek. Z tego powodu ponownie zostanie zamknięta DK 81 w obu kierunkach na odcinku od skrzyżowania z ul. Wyzwolenia do zjazdu na DK 44 w kierunku Tychów (przy Auchan). Kierowcy jadących od strony Tychów będą kierowani na drogę DW 928 oraz na Katowice, natomiast jadący od strony Katowic, w kierunku centrum Mikołowa DK 44 oraz na Tychy lub DW 928.
Kierowcy jadący od strony Gliwic mogą spodziewać się objazdu przez centrum miasta oraz DW 928, natomiast jadący od Żor, na DW 928 lub Gliwice.

Utrudnień trzeba się też spodziewać na torach. Od godz. 10 pociągi będą się zatrzymywać na stacji Katowice Piotrowice z jednej i Orzesze Jaśkowice z drugiej strony. Pomiędzy tymi miejscami będzie kursować zastępcza komunikacja autobusowa.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*