Reklama

Ulica w centrum Katowic będzie zamknięta. Utrudnienia przy budowie centrum przesiadkowego „Sądowa”

Redakcja
W rejonie powstającego centrum przesiadkowego przy ul. Sądowej kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami. Jedna z ulic zostanie zamknięta.

Duże utrudnienia w rejonie budowanego centrum przesiadkowego przy ul. Sądowej. Oprócz nowego obiektu powstaje tu również zupełnie nowy układ drogowy. Jego przebudowa wkracza teraz w kolejny etap. Powstaje czwarty pas ruchu na odcinku od pl. Wolności, przez ul. Sądową, do ul. Goeppert-Mayer w kierunku ul. Gliwickiej. Dzięki temu ruch autobusów i taksówek zostanie poprowadzony buspasem. Poza tym budowana jest droga dla rowerzystów, która połączy ul. Grundmanna z centrum przesiadkowym.

PRZECZYTAJ TEŻ: Przy nowym dworcu autobusowym powstanie pas dla autobusów i taksówek

Z tego powodu konieczne jest wprowadzenie zmian w organizacji ruchu. W najbliższy weekend, 28-29 września, odcinek ul. Goeppert-Mayer od skrzyżowania z ul. Gliwicką do ul. Sądowej zostanie zamknięty dla samochodów. W tym czasie ma zostać wylany asfalt na całej szerokości jezdni. Jednak termin prac i wyłączenia tego odcinka z ruchu może ulec zmianie. Wszystko zależy od warunków pogodowych.
Kierowcy w czasie prac będą musieli korzystać z objazdów. Osoby, jadące od strony Załęża, ul. Gliwicką i ul. Grundmanna, w kierunku ul. Mikołowskiej pojadą do pl. Wolności, a następnie skręcą w ul. Sądową. Samochody, które będą jechały od ul. Mikołowskiej w stronę Załęża i ul. Grundmanna, zostaną skierowane w ul. Matejki i dalej przez pl. Wolności i ul. Gliwicką.


Tagi:

Komentarze

  1. Rafal 27 września, 2019 at 5:58 pm - Reply

    Jako mieszkańcy Katowic, prosimy o informacje czy będą się tam zatrzymywały autobusy komunikacji miejskiej z GZ Metropolia ? Czy tak jak z dworcem PKP, będziemy biegali po całym mieście w deszczu i śniegu… Ludzie, chociaż kilka tych pospiesznych niech się tam zatrzymuje, jeżeli mamy być Metropolia…

Dodaj komentarz

*
*