Reklama

Ukradli laptopa z samochodu zaparkowanego przed centrum handlowym [WIDEO]

Redakcja
Katowicka policja opublikowała wizerunek mężczyzny podejrzewanego o przywłaszczenie laptopa na parkingu Centrum Handlowego Dąbrówka i prosi o pomoc w jego identyfikacji.

Laptop znajdował się w bagażniku samochodu zaparkowanego przed centrum handlowym. Auto było otwarte, dlatego formalnie nie ma mowy o kradzieży, a o przywłaszczeniu. Chociaż prawdopodobne jest, że sprawcy (było ich dwóch) użyli urządzenia zagłuszającego sygnał centralnego zamka samochodu. Polega to na tym, że w momencie zamykania samochodu pilotem złodzieje emitują fale, które skutecznie uniemożliwiają zablokowanie drzwi auta. Jeśli kierowca nie zorientuje się, że tak naprawdę samochodu nie zamknął, złodzieje mają otwartą drogę do wnętrza pojazdu.

Do przywłaszczenia laptopa o wartości 4000 zł doszło na parkingu CH Dąbrówka 28 czerwca. Wizerunek jednego ze sprawców zarejestrowały kamery monitoringu.

Rysopis: mężczyzna w wieku około 30-35 lat, czarna broda, ciemna karnacja skóry. Ubrany w czarną czapkę z daszkiem, szarą koszulkę polo, spodnie jeansowe, czarne buty sportowe z czerwoną podeszwą.

Świadkowie zdarzenia oraz osoby, które rozpoznają widocznego na nagraniu mężczyznę, proszone są o kontakt z policjantami z V komisariatu pod nr telefonu 47 85 137 00 lub pod adresem e-mail: [email protected]


Tagi:

Komentarze

  1. Bareja 28 sierpnia, 2023 at 5:52 pm - Reply

    Sprawność policji jest niesamowita… Po 2 miesiącach poszukiwany może mieć już brodę do pasa.

Dodaj komentarz

*
*