Reklama

Kolejne zmiany na stanowiskach kierowniczych w katowickiej policji

Redakcja
Kolejne komisariaty katowickiej policji mają nowych komendantów i ich zastępców. Po zmianach w „jedynce” i „trójce” teraz kierownictwo zmieniło się  w Komisariatach V i VII.

W ostatnich tygodniach następują duże zmiany na kierowniczych stanowiskach w katowickiej policji. Związane są one z przechodzeniem kolejnych funkcjonariuszy na emeryturę lub awansami na wyższe stanowiska.

Dotychczasowa szefowa Komisariatu V podinsp. Renata Hałabuda została I zastępcą komendanta miejskiego policji w Dąbrowie Górniczej. Na stanowisku komendanta „piątki” zastąpił ją podinsp. Daniel Syka, który do służby w Policji przyjął się w 1998 roku. Od samego początku pracował w Katowicach w pionie kryminalnym. W 2008 roku został zastępcą komendanta VII komisariatu. Następnie kierował pracą policjantów z komisariatu VI i II. Był zastępcą naczelnika Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Katowicach, a także naczelnikiem Wydziału Zwalczania Przestępczości Pseudokibiców Komendy Miejskiej Policji w Katowicach.

W Komisariacie V jest też nowy zastępca komendanta. Został nim nadkom. Adam Leśniak, który wcześniej był naczelnikiem wydziału kryminalnego tego komisariatu.

Zmiana kierownictwa nastąpiła również w Komisariacie VII. Jego szefem został podinsp. Robert Drążek, a  stanowisko zastępcy komendanta objęła nadkom. Monika Nowak.

Podinsp. Robert Drążek na stanowisku komendanta Komisariatu VII zastąpił podinsp. Marcina Wieczorkiewicza, który po prawie 29 latach służby przeszedł na emeryturę.

Podinsp. Rober Drążek do służby w Policji przyjął się w 1993 roku. Od samego początku związany jest z katowickim garnizonem. Do 2004 roku pracował na komisariacie VII w Katowicach, a następnie w komisariacie III, gdzie został dyżurnym. W 2006 roku awansował na dyżurnego katowickiej komendy, a następnie na zastępcę naczelnika wydziału sztab Policji. W 2012 roku został naczelnikiem wydziału ruchu drogowego, a w 2018 roku był zastępcą komendanta komisariatu IV w Katowicach. Przez dwa lata był również naczelnikiem wydziału ruchu drogowego bytomskiej komendy. Następnie był zastępcą komendanta komisariatu VI, gdzie nadzorował pion prewencji.

Przypomnimy, że wcześniej zmiany kadrowe nastąpiły w Komisariatach I i III, o czym pisaliśmy TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*