Reklama

Tramwaje Śląskie organizują kolejny kurs na motorniczych. Po zdaniu egzaminu czeka praca

Redakcja
Tramwaje Śląskie zatrudnią motorniczych. Trwa kolejny nabór na bezpłatny kurs. Osoby, które pozytywnie zdadzą egzamin, będą mogły liczyć na zatrudnienie w Tramwajach.

Wymagania są takie same, jak w poprzednich naborach. Wystarczy mieć ukończone 21 lat i wykształcenie co najmniej zawodowe. Chętni, którzy zostaną wybrani, przejdą kurs na motorniczego. Zdobycie takich uprawnień, jeśli ktoś chciałby zrobić to indywidualnie, kosztuje około 6200 zł. Tramwaje Śląskie oferują bezpłatny kurs. Warunek podstawowy to późniejsza praca w spółce przez 3 lata. Jeśli motorniczy odszedłby z pracy, musiałby zwrócić pieniądze za kurs (proporcjonalnie do czasu pracy).

Po trzymiesięcznym kursie, kandydat na motorniczego podchodzi do egzaminu. Po jego zdaniu może rozpocząć pracę. Bezpośrednio po kursie, w trakcie okresu próbnego, średnie wynagrodzenie wynosi najczęściej 3500 zł brutto. Po roku ta średnia wzrasta zazwyczaj do 4000 zł brutto. Poza stałym wynagrodzeniem, spółka zapewnia m.in. dodatkowe nagrody uznaniowe, okolicznościowe, jubileuszowe. Wśród świadczeń są też na przykład wczasy pod gruszą, dofinansowanie wypoczynku dla dzieci i młodzieży, paczki dla dzieci oraz bezpłatne przejazdy komunikacją miejską organizowaną przez ZTM.

Podczas trwającej rekrutacji na kurs zostanie przyjętych maksymalnie 12 osób. Dokumenty, jak podanie o przyjęcie na kurs, CV, kopie dokumentów potwierdzających wykształcenie, oświadczenie o braku orzeczonego prawomocnym wyrokiem sądu zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych, należy przesyłać na adres: [email protected]. Nabór kończy się 23 września. Kurs powinien zacząć się 13 października.

Dodatkowych informacji udziela Ośrodek Szkolenia Motorniczych – tel. 32 266 50 97.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*