Reklama

To najdroższe mieszkanie sprzedane kiedykolwiek przez miasto [ZDJĘCIA]

G. Ż.
Padł kolejny rekord w cenie mieszkania sprzedanego przez miasto na przetargu. Za lokal o powierzchni 253,55 m kw. przy ul. Młyńskiej 5 zwycięzca przetargu zapłaci 1 373 600 zł. W przeliczeniu na metr kwadratowy daje to 5417 zł.

Mieszkanie przy ul. Młyńskiej 5/2 jest jednym z największych, jakie miasto kiedykolwiek wystawiło na sprzedaż. Na powierzchnię 253,55 m kw. składa się 7 pokoi, 3 kuchnie, 2 łazienki i 3 WC. Przy czym do tego układu nie można się zbytnio przywiązywać, bo nie jest on oryginalny. Pierwotnie jedno mieszkanie zostało podzielone na 3. Stąd dużo w nim różnego rodzaju ścianek działowych, które najpewniej trzeba będzie wyburzyć. Jeszcze do niedawna było zamieszkałe przez najemców komunalnych. Ostatni zostali wyprowadzeni stąd w sierpniu 2021 roku.

Mieszkanie jest w złym stanie technicznym i wymaga przeprowadzenia kapitalnego remontu. Z oryginalnych elementów wyposażenia nie zachowało się w nim praktycznie nic. Jest za to nowe centralne ogrzewanie, bo niedawno wspólnota mieszkaniowa przeprowadziła inwestycję w CO.

Do przetargu zgłosiło się 3 chętnych, ale tylko jeden licytował. Ostatecznie cena wywoławcza w wysokości 1 360 000 zł została podbita o regulaminowe 13 600 zł.

Jak wynika z naszych informacji, nabywcą mieszkania będzie jeden z katowickich adwokatów.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*