Reklama

Tauron i ING Bank Śląski zbudują w Katowicach sieć stacji ładowania samochodów elektrycznych

Grzegorz Żądło
Prezesi Tauron Polska Energia i ING Bank Śląski podpisali dziś w list intencyjny w sprawie współpracy przy rozwoju elektromobilności. Pierwsze efekty mają pojawić się jeszcze w tym roku w Katowicach. To właśnie stolica aglomeracji została wybrana jako miejsce, gdzie zostanie przeprowadzony pilotaż nowych rozwiązań.

Obie strony na razie nie zdradzają zbyt wielu szczegółów. Wiadomo jednak, że efektem współpracy giganta energetycznego i jednego z największych banków w Polsce mają być stacje doładowywania pojazdów elektrycznych oraz rozwój carsharingu (czyli systemu wspólnego użytkowania samochód osobowych). Pierwsze efekty mają być widoczne jeszcze w tym roku.

Naszym celem jest oczywiście robienie biznesu, ale na pierwszym etapie chcemy też oswoić mieszkańców regionu z nowymi technologiami – powiedział Filip Grzegorczyk, prezes Tauron Polska Energia.

Współpraca Tauronu z ING Bankiem Śląskim będzie koncentrować się na obszarze dystrybucyjnym grupy Tauron (głównie południe Polski), ale pilotaż zostanie przeprowadzony w Katowicach. – Mamy doświadczenia w elektromobilności. Aktywnie uczestniczymy w kreowaniu rynku samochodów elektrycznych i towarzyszącej infrastruktury – powiedział Brunon Bartkiewicz, prezes zarządu ING Banku Śląskiego.

ING Bank Śląski uruchomił w ostatnich miesiącach w Katowicach dwie stacje ładowania pojazdów elektrycznych. Przy współpracy z Tauronem rola banku może być jednak inna. ING może być instytucją finansującą rozwój projektów obu firm.

Za prowadzenie działań w zakresie podpisanego listu intencyjnego w Grupie Tauron jest odpowiedzialna spółka Tauron Magenta. Spółka ta powstała w ubiegłym roku z myślą o tworzeniu innowacyjnych rozwiązań produktowych i modeli biznesowych.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*