Reklama

Szpital Murcki ma nowy sprzęt do rehabilitacji. To był pomysł jednego z mieszkańców

Redakcja
Szpital Murcki ma nowy sprzęt do rehabilitacji. Jego zakup był możliwy dzięki pomysłowi jednego z mieszkańców. Jego projekt do Budżetu Obywatelskiego spotkał się z dużym poparciem mieszkańców.

Nowości dla pacjentów w Szpitalu Murcki. W placówce pojawił się nowoczesny sprzęt do fizjoterapii. Jego zakup to pomysł jednego z mieszkańców. W VII edycji Budżetu Obywatelskiego, w 2020 roku, zdobył 4377 głosów. Jednak nie byłoby szans na jego realizację, gdyby nie trochę przypadku. Dwa ogólnomiejskie projekty, które zajęły 2. i 3. miejsca po zwycięskiej tężni na os. Tysiąclecia, nie mieściły się w budżecie. Dlatego sięgnąć trzeba było po projekt z miejsca siódmego, pod nazwą „Nowoczesna Fizjoterapia w Szpitalu Murcki”. – Urządzenia mają wspomóc rehabilitację, poprawić komfort wykonywanych ćwiczeń, urozmaicić możliwości prowadzonej terapii oraz podnieść jej skuteczność – mówi Jarosław Urych, wnioskodawca projektu.

Teraz z pomysłu mieszkańca korzystają już pierwsi pacjenci murckowskiego szpitala. Nowy sprzęt rehabilitacyjny pomaga im w odzyskaniu sprawności. Wśród otrzymanych urządzeń znalazły się m.in. aparat do terapii falą uderzeniową, który obniża napięcie mięśniowe oraz łagodzi dolegliwości bólowe, a także szyna CPM do wykonywania ćwiczeń biernych kończyn dolnych, która jest niezbędna w rehabilitacji pacjentów po urazach kolana. – Szpital otrzymał także wyposażenie wykorzystywane w zabiegach dedykowanych osobom po endoprotezie stawu biodrowego. To poręcze do nauki chodzenia, które przydają się także w przypadku problemów neurologicznych oraz rotory do ćwiczeń kończyn dolnych – mówi Krzysztof Zaczek, prezes Szpitala Murcki. Pojawiły się też materace gimnastyczne, stacjonarne stoły rehabilitacyjne, stół pionizujący oraz stymulator chodu.

Sprzęt kosztował ponad 150 tys. zł.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*