Reklama

Święto narodowe 12 listopada. Będzie dodatkowy dzień wolny

Redakcja
12 listopada będzie świętem narodowym i dniem wolnym od pracy. Wczoraj Sejm przegłosował projekt ustawy złożony przez posłów Prawa i Sprawiedliwości.

Obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości potrwają dzień dłużej. 12 listopada będzie dniem wolnym od pracy Sejm przyjął wczoraj ustawę w tej sprawie. Projekt został złożony przez grupę posłów Prawa i Sprawiedliwości w poniedziałek, a już we wtorek trafił na posiedzenie Sejmu. Jak uzasadniali autorzy projektu, “11 listopada 2018 r. przypada w niedzielę, dlatego też iniejsza ustawa epizodyczna ustanawia dodatkowy dzień wolny od pracy na dzień 12 listopada 2018 r., który będzie Świętem Narodowym. Dodatkowy wolny dzień pozwoli Rodakom na godne uczczenie 100. Rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości“.

Ustawa została przegłosowana we wtorek. Za projektem ustawy głosowało 233 posłów, 105 było przeciw, 77 wstrzymało się od głosu. Oznacza to, że poniedziałek, 12 listopada, będzie dniem ustawowo wolny. Jednka nie będą w nim obowiązywały zasady takie jak w niedziele wolne od handlu. Ponadto świadczenia opieki zdrowotnej w szpitalach i ambulatoriach będą wykonywane zgodnie z zaplanowaną kolejnością. Otwartemają być również apteki. Ustawa o Święcie Narodowym z okazji 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości wchodzi w życie dzisiaj.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*