Reklama

Świąteczny klimat w Katowicach. Choinka i inne iluminacje rozświetlone

Redakcja
Katowice w świątecznym klimacie. Dzisiaj na Rynku i ulicach w centrum miasta rozbłysnęły iluminacje. Uruchomił je z pomocą dzieci prezydent Marcin Krupa.

Dzisiaj od rana trwały ostatnie przygotowania do rozświetlenia świątecznych iluminacji. Na Rynku i ulicach centrum Katowic stały zwyżki, z których pracownicy montowali jeszcze niektóre świecące elementy. Ozdoby nie różnią się od tych z poprzednich lat. Rozświetlona jest sztuczna Rawa, drzewka na placu kwiatowym, powrócił też popularny napis “I ♥ KATOWICE” z logo miasta.

To wszystko rozbłysnęło dzisiaj, a prezydent Katowic zainaugurował odliczanie do Świąt Bożego Narodzenia zaświeceniem choinki. Życzył mieszkańcom, żeby przygotowania upływały w przyjemnej atmosferze. – Jesteśmy jedną wielką katowicką rodziną, a święta na pewno będą temu sprzyjały. Życzę państwu wszystkiego dobrego. Na życzenia świąteczne oczywiście jeszcze przyjdzie czas – mówił Marcin Krupa.

Kilka minut przed godziną 16.00 prezydent razem z harcerzami z katowickiego hufca nacisnął przycisk, który uruchomił oświetlenie na 13,5-metrowym świerku pospolitym. Drzewo zostało przywiezione w zeszłym tygodniu z Koniakowa. Muzyczną oprawę zapewniła m.in. orkiestra górnicza.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*