Reklama

Strażacy poznają nowe maszyny parkingowe, żeby wiedzieć, co robić w razie pożaru

Redakcja
Strażacy uczą się nowych maszyn na ul. Tylnej Mariackiej. Trwają ćwiczenia przed uruchomieniem wielopoziomowego parkingu i analizy ankiet wypełnionych podczas testów. Kierowcy muszą jeszcze poczekać kilka miesięcy zanim tu zaparkują.

Kilkanaście dni temu maszyny parkingowe na ul. Tylnej Mariackiej testowali przedsiębiorcy. Właściciele zlokalizowanych w pobliżu hoteli i lokali usługowych mają na podstawie abonamentu zarezerwować około 20-25%, czyli od 50 do 60 miejsc postojowych, a reszta będzie ogólnodostępna. Pod koniec sierpnia udostępniono podmiotom prowadzącym biznesy przepustki uprawniające do parkowania na maszynach i tzw. bilety zerowe. Testy zakończyły się z początkiem września, a teraz przyszedł czas na szkolenia straży pożarnej.

Od poniedziałku trwają ćwiczenia katowickich strażaków, którzy przygotowują się do ewentualnych interwencji w tym miejscu. Jak informuje komenda PSP, celem ćwiczeń jest sprawdzenie procedur postępowania w nagłych wypadkach. – Ćwiczenia straży pożarnej, które trwają na ulicy Tylnej Mariackiej umożliwiają strażakom zapoznanie się ze specyfiką działania tych urządzeń. Jest to ważne dla ich sprawnego działania w sytuacji, gdyby na terenie parkingu doszło do pożaru – informuje Dawid Kwiecień z Katowickiej Agencji Wydawniczej.

Ćwiczenia służb mają potrwać do środy. – Udostępniono nam pewne narzędzia, czyli wejście w tryb strażaka. To jest system manualny, którym będziemy mogli tutaj ściągać z wyższych pięter te samochody, które potencjalnie mogą mieć zagrożenie pożarowe lub inne – mówi  mówi st. asp. Sebastian Lubaś z KM PSP w Katowicach. To o tyle istotne, że w pionie będzie docelowo 6 samochodów i strażacy muszą mieć możliwość dotarcia do każdego z nich.

Nadal nie jest znany termin udostępnienia maszyn parkingowych, ale ma to nastąpić nie wcześniej niż w listopadzie. Aktualnie trwają analizy ankiet, które przekazały osoby testujące urządzenia. Chodzi o to, żeby na podstawie ich uwag usprawnić korzystanie z parkingu.


Tagi:

Komentarze

  1. Misiek 13 września, 2023 at 6:23 pm - Reply

    Powodzenia jak zapali się elektryk PDK

Dodaj komentarz

*
*