Reklama

Miasto podpisało umowę z wykonawcą stadionu w Piotrowicach

Redakcja
Pierwszy krok w kierunku nowoczesnego stadionu w Katowicach wykonany. Miasto podpisało umowę z wykonawcą nowego obiektu, który powstanie w miejscu starego boiska „Kolejarza”. Prace ruszają niebawem.

Stadion piłkarsko-lekkoatletyczny, boisko do baseballu, piłki ręcznej i koszykówki, dwa boiska do siatkówki plażowej i plac treningowy street workout. To w skrócie opis kompleksu sportowego przy ul. Asnyka w Piotrowicach. O jego budowie w miejscu starego boiska „Kolejarza” mówi się już od długiego czasu. Był to też jeden z punktów programu wyborczego Marcina Krupy w 2018 roku. – Na południu Katowic mamy coraz więcej mieszkańców, którzy aktywnie będą mogli spędzać czas w dzielnicy, na nowoczesnym obiekcie, który pozwoli także rozwijać sport w naszym mieście, bo stanie się bazą dla piłkarzy, lekkoatletów i baseballistów – mówi prezydent Katowic.

Tak obecnie wygląda dawny stadion „Kolejarza”.

Oprócz boisk powstaną też nowe parkingi, a otoczenie obiektu ma być przyjazne dla pieszych i rowerzystów. Wybudowany zostanie także budynek zaplecza sanitarno-szatniowego. Trybuny przy głównym boisku piłkarsko-lekkoatletycznym pomieszczą 228 osób, stanie tu też elektroniczna tablica wyników.

Ze stadionu przy Asnyka mają korzystać przede wszystkim piłkarze Rozwoju Katowice. Po oddaniu obiektu do użytku skończyłaby się ich tułaczka, która trwa od 2019 roku, kiedy wyprowadzili się ze stadionu przy ul. Zgody. Niedawno klub wrócił do czwartej ligi (piąta klasa rozgrywkowa), ale na nowe miejsce do treningu i rozgrywania spotkań Rozwój musi jeszcze poczekać. Miasto podpisało umowę z wykonawcą. Firma Greta Sport ma już na swoim koncie realizację stadionu AWF-u przy ul. Kościuszki. Na efekty jej pracy trzeba będzie poczekać 22 miesiące. Wkrótce prace mają ruszyć, a zakończą się prawdopodobnie w 2022 roku. Koszt budowy kompleksu sportowego przy ul. Asnyka w Piotrowicach to 36,8 mln zł.


Tagi:

Komentarze

  1. bravo 17 sierpnia, 2020 at 12:37 am - Reply

    najbardziej cieszy ze miasto stanelo na wysokosci zadania. bedzie budynek klubowy z duza iloscia szatni dla grup mlodziezowych ,4 badz 6 boisk treningowych mlodziezowych i oswietlenie.pozatym glowna plyta stadionu dla druzyny pierwszoligowej plus dodatkowe mecze.

    bardzo fajna inwestycja.wkoncu miasto podjelo sensowna decyzje.

  2. Darek 14 sierpnia, 2020 at 3:17 pm - Reply

    Fajnie …A co z basenem na Zadolu !!!!!!!!! Panie Prezydencie Katowic .Stoi kawał nieukończonego betonu i zarasta krzakami .Co z tym syfem będzie !!! Nowa inwestycja i znowu pieniądze w błoto !

Dodaj komentarz

*
*