Reklama

Śląska policja świętowała w MCK [WIDEO]

Łukasz Kądziołka
Były awanse, nagrody i odznaczenia. Jednak nie zabrakło części bardziej rozrywkowej, w tym występów oddziałów reprezentacyjnych policji i policyjnej orkiestry. Święto policji w Międzynarodowym Centrum Kongresowym było również okazją do rozmowy o przyszłości tej formacji.

ZOBACZ WIDEO

Jak co roku policja hucznie obchodziła swoje święto. Wyróżnieni policjanci ze śląskiego garnizonu, który liczy ponad 12 tysięcy funkcjonariuszy, odebrali awanse, nagrody i medale. – Bezpieczeństwo jest bardzo istotnym elementem do tego, by zwiększać jakość życia w naszych miastach. Za to bezpieczeństwo chciałbym bardzo serdecznie podziękować. To jest dowód, że wasza praca jest potrzebna – podkreślał w swoim przemówieniu Marcin Krupa, prezydent Katowic. Komendant wojewódzki insp. Krzysztof Justyński i komendant miejski mł. insp. Paweł Barski odebrali gratulacje za pełnioną służbę.

Z kolei I zastępca komendanta głównego policji, nadinsp. Andrzej Szymczyk, mówił o przyszłości policji. – Niezmiernie ciężkim zadaniem i wyzwaniem, które przed nami stoi, to zagospodarowanie dużych środków finansowych, które uzyskaliśmy – powiedział. Policja do 2020 roku dostanie 6 miliardów złotych. – To przede wszystkim radiowozy. Nowoczesne wyposażone w dodatkowe uzbrojenie zarówno dla oddziałów antyterrorystycznych, jak i policji. To wyposażenie policjantów służby patrolowej w kamery. Chcielibyśmy, aby działania polskiej policji w czasie patrolów były transparentne – tłumaczył Szymczyk.

Po uroczystej części odbył się pokaz musztry paradnej i koncert Orkiestry Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. W wydarzeniu wzięły również udział dzieci. Mogły zobaczyć jak działa sprzęt pirotechników lub wejść do wozu służby więziennej. – To uroczystość i spotkanie dla wszystkich policjantów, ale też spotkanie dla ich rodzin. To wyjątkowy dzień dla tych, którzy dostali awanse – mówi podinsp.  Aleksandra Nowara, rzecznik prasowy KWP w Katowicach.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*