Reklama

Skrzyżowanie, na którym zginęły dwie osoby, zostanie przebudowane

Ł. K.
W tym miejscu dochodziło do groźnych wypadków. W jednym z nich zginęły dwie osoby. Teraz ma być bezpieczniej zarówno dla pieszych, jak i rowerzystów. Rozpoczęła się przebudowa sygnalizacji świetlnej w Giszowcu.

Na skrzyżowaniu ul. Pszczyńskiej (DK 86) z ul. Górniczego Stanu dochodziło do wypadków. Najbardziej tragiczny miał miejsce w zeszłym roku. Zginęły w nim dwie osoby, 66-letnia kobieta i 11-letnia dziewczynka. – W związku z wieloma zdarzeniami niebezpiecznymi, podjęto decyzję o przebudowie sygnalizacji. Inwestycja ta pozwoli poprawić bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu. W związku z prowadzonymi pracami zostanie także zrealizowane połączenie istniejącej infrastruktury rowerowej, co zdecydowanie poprawi bezpieczeństwo rowerzystów – tłumaczy Ewa Lipka, rzecznik prasowy UM Katowice.

Na całym skrzyżowaniu zostanie zamontowana sygnalizacja świetlna wyposażona w detektory ruchu. Ponadto przebudowa zakłada przedłużenie pasa do lewoskrętu w ul. Górniczego Stanu. 1 października rozpoczęło się porządkowanie rejonu parkingu przylegającego do tego skrzyżowania, chodników oraz budowa ścieżki rowerowej. Do przetargu ogłoszonego przez MZUiM zgłosiła się jedna firma – Sychrogop. Wykonawca będzie miał około 70 dni na realizację prac. Oznacza to, że zakończą się one jeszcze w tym roku. Jak informuje biuro prasowe UM Katowice, płynność ruchu na drodze krajowej może być nieco zachwiana. Inwestycja ma kosztować nieco ponad 884 tys. zł brutto.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*