Reklama

Seniorzy bawili się na Rynku. II Katowicki Dzień Aktywnego Seniora

Ł. K.
Bezpłatne badanie słuchu, gra na refleks, a później spektakle i seanse. To część atrakcji przygotowanych z okazji II Katowickiego Dnia Aktywnego Seniora. Impreza zakończy się dancingiem w Skarbku.

Impreza ma promować program “Aktywni Seniorzy 60+”. Jego głównym celem jest zachęcenie seniorów do uczestniczenia w życiu miasta. Dzięki programowi osoby starsze mogą zdobyć Kartę Seniora. Ta upoważnia do zniżek u partnerów programu. To firmy państwowe i prywatne. Tych drugich jest prawie 150, m.in. szkoła pływania, centrum dietetyczne, MOSiR czy domy kultury. – Program polega na tym, żeby uaktywniać seniora. Obecnie jest 6670 beneficjentów tego programu – Ewa Dopierała, prezes stowarzyszenia Fami.lock i koordynator programu. Aby zdobyć darmową Kartę Aktywnego Seniora 60+, trzeba odwiedzić punkt konsultacyjny w Teatrze bez Sceny (ul. 3 Maja 11) i wypełnić wniosek. Punkt jest otwarty od poniedziałku do czwartku  (poniedziałek 14-17, wtorek 10-15, środa 10-15, czwartek 10-15).

Dzisiaj Rynek w Katowicach przez kilka godzin należał do seniorów. Przed południem stanęły scena i stoiska partnerów. Seniorzy mogli zmierzyć ciśnienie, sprawdzić słuch i wzrok oraz poznać ofertę placówek medycznych. Policja przygotowała specjalne urządzenie, dzięki któremu można było poćwiczyć swój refleks. Impreza na Rynku trwała do 14, ale na tym nie koniec. O godzinie 16 w kinie Światowid wyświetlony zostanie najnowszy film Pedro Almodovara Julieta. Później, o 17.15, w Teatrze Bez Sceny zobaczyć będzie można komedię pod tytułem Psiunio. Z kolei o 18 na scenie kameralnej Teatru Ślaskiego (ul. Warszawska 2), w monodramie Śmieszny staruszek, zagra Bernard Krawczyk. Od godziny 17 w Varietes (D. H. Skarbek) seniorzy będą mogli potańczyć na dancingu. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny, ale na seans i spektakle liczba miejsc jest ograniczona.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*