Reklama

Sąsiad zauważył wyważone okno. Policja zatrzymała mężczyznę w trakcie włamania

Redakcja
Włamywacz zatrzymany na gorącym uczynku. Policjanci po otrzymaniu informacji od mieszkańca Katowic, który zauważył wyważone okno, zatrzymała 39-letniego mężczyznę.

Czujny sąsiad zawiadomił policję, co pozwoliło na przyłapanie złodzieja na gorącym uczynku. Do włamania doszło w dzielnicy Ligota. Jeden z mieszkańców zauważył mężczyznę, który wyważył okno w jednym z mieszkań w sąsiednim bloku. Po tym, jak zadzwonił na policję, dyżurny KMP w Katowicach skierował na miejsce wywiadowców z oddziału prewencji.

Policjanci odcięli włamywaczowi wszystkie drogi ucieczki i zatrzymali go, gdy z latarką w ręce plądrował mieszkanie. Funkcjonariusze w plecaku 39-latka znaleźli sprzęt elektroniczny o wartości prawie 10 tysięcy złotych należący do właścicieli mieszkania. Okazało się, że podczas włamania byli oni na zakupach.

Włamywacz jest znany katowickim policjantom, ponieważ wcześnie był zatrzymywany za podobne czyny. Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu. Za kradzież z włamaniem grozi mu kara do 10 lat więzienia.

https://katowice.policja.gov.pl/dokumenty/zalaczniki/49/49-740084.mp4

Tagi:

Dodaj komentarz

*
*