Reklama

Samochód zderzył się z autobusem na ul. Francuskiej

Łukasz Kądziołka
Kierowca prawdopodobnie wymusił pierwszeństwo na autobusie miejskim. Nie ma poszkodowanych, a policja już zakończyła czynności. Jeszcze przez jakiś czas jeden z pasów ul. Francuskiej będzie zablokowany.

Samochód osobowy marki BMW zderzył się z autobusem linii numer 910 na ul. Francuskiej. Chwilę przed godziną 14 kierowca BMW chciał skręcić w ul. Francuską z ul. Wojewódzkiej (od strony Akademii Muzycznej). Do kolizji doszło, kiedy wymusił pierwszeństwo na autobusie miejskim jadącym w dół ul. Francuską. Samochód osobowy uderzył w autobus, a następnie w barierkę przy dawnym budynku Biblioteki Śląskiej.

Autobus ma jedynie uszkodzoną przednią szybę i zderzak, dużo gorzej wygląda BMW. Ma obity bok i zmiażdżone drzwi kierowcy. Na miejscu jest drogówka, która zakończyła już czynności. Nikt nie ucierpiał w trakcie kolizji. Pojazdy czekają na przyjazd służb drogowych, bo muszą zostać odholowane. Prawy pas ul. Francuskiej, za skrzyżowaniem z ul. Wojewódzką, jest zablokowany. Ruch odbywa się płynnie, ale powoli.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*