Reklama

Kryzys w rządzie. Porozumienie Jarosława Gowina opuszcza Zjednoczoną Prawicę

G. Ż.
Po wczorajszej decyzji premiera Mateusza Morawieckiego, który zdymisjonował Jarosława Gowina z funkcji wicepremiera i szefa resortu rozwoju, pracy i technologii, zarząd partii Porozumienie zdecydował o wyjściu ze Zjednoczonej Prawicy. W praktyce oznacza to, że PiS i Solidarna Polska tracą większość parlamentarną potrzebną do sprawnego rządzenia.

Już wczoraj po zdymisjonowaniu Jarosława Gowina ten zapowiedział, że jego ugrupowanie opuści obóz Zjednoczonej Prawicy. W środę rano oficjalnie zatwierdził to zarząd partii. – Parlamentarzyści Porozumienia odejdą z Klubu PiS oraz utworzą Koło Parlamentarne Porozumienia Jarosława Gowina – poinformował Jan Strzeżek, wicerzecznik Porozumienia Jarosława Gowina.

Bez posłów z ugrupowania Gowina, PiS i Solidarna Polska tracą większość parlamentarną, choć trudno na razie powiedzieć czy wszyscy posłowie Porozumienia będą solidarni z liderem partii.

W ostatnich dniach Jarosław Gowin oficjalnie krytykował niektóre rozwiązania zaprezentowanego przez premiera Morawieckiego Polskiego Ładu, w tym zwiększenie obciążeń finansowych dla przedsiębiorców. Sprzeciwił się też projektowi ustawy autorstwa posłów PiS, którego przyjęcie w praktyce zmusiłoby amerykańskiego właściciela telewizji TVN do sprzedaży stacji.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*