Reklama

Ruszył remont drogi w Chorzowie. Są utrudnienia w kierunku Katowic

Ł. K.
To jedna z kluczowych ulic łączących Bytom z Chorzowem i Katowicami. Kierowcy muszą przygotować się na korki na ul. Katowickiej (DK 79), bo udostępniony będzie tylko jeden pas ruchu w obu kierunkach. Utrudnienia w Chorzowie potrwają do końca wakacji.

Ulica Katowicka w Chorzowie, czyli DK nr 79, to druga pod względem natężenia ruchu drogowego ulica w Chorzowie. Średnio przejeżdża nią około 40 tys. samochodów dziennie. Droga łączy przede wszystkim Katowice i Chorzów z Bytomiem. Prace, które rozpoczęły się w środę, to przygotowanie do właściwego remontu. Polegają one na usunięciu 5 studzienek kanalizacyjnych znajdujących się na odcinku od ul.Niedurnego do ul.Krzyżowej. To pozostałość poszerzenia ul. Katowickiej z lat 70. Na razie jezdnia została zwężona do jednego pasa ruchu w obu kierunkach.

Zasadniczy remont chcemy rozpocząć zaraz po tych pracach – mówi Piotr Wojtala, dyrektor Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów w Chorzowie. Na przełomie lipca i sierpnia rozpocznie się drugi etap. Wymieniona zostanie nawierzchnia, a sama droga wzmocniona. Na razie trwa przetarg, który ma wyłonić wykonawcę tego etapu. – Wykorzystujemy okres, w którym natężeniu ruchu spada. Chcemy te prace przeprowadzić właśnie wtedy, kiedy te uciążliwości i utrudnienia będą najmniejsze – tłumaczy Wojtala. Jednak kierowcy muszą przygotować się na spore utrudnienia. Mają one potrwać do końca wakacji, ale ruch w tym miejscu ma zostać utrzymany. Na przeprowadzenie remontu Chorzów dostał 2 mln zł dotacji z budżetu państwa. Natomiast całkowity koszt prac to ponad 5 mln zł.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*