Reklama

Rusza budowa ronda w centrum Katowic. Będą utrudnienia

Ł. K.
Trwa ustawianie znaków na skrzyżowanie w centrum Katowic. Przez dwa miesiące ruch na skrzyżowaniu będzie się odbywał inaczej niż dotychczas. Utrudnienia dotyczą nie tylko kierowców, ale również pieszych i pasażerów komunikacji miejskiej.

Dzisiaj przekazany został plac budowy, czyli skrzyżowanie ulic Sokolskiej i Misjonarzy Oblatów. Zamiast skrzyżowania, na którym wielu kierowców się myliło, powstanie rondo. Takie rozwiązanie ma poprawić bezpieczeństwo i usprawnić ruch w tym miejscu. W związku z rozpoczęciem prac konieczne są zmiany w organizacji ruchu. Skrzyżowanie zostało częściowo zamknięte. Zablokowany jest przejazd od strony ulic Stęślickiego i Iłłakowiczówny w kierunku ul. Sokolskiej. Jezdnia została zwężona do jednego pasa ruchu. Kierowcy jadący od strony Dębu mogą przejechać wyłącznie na wprost. Pasem, który normalnie służył do jazdy w przeciwnym kierunku. W ten sposób dojadą do al. Korfantego. Większość samochodów poruszających się od strony alei w kierunku ul. Stęślickiego, skręca w ul. Wyszyńskiego i w ten sposób omija zamknięte skrzyżowanie. Jednak łatwiej dostać się tam korzystając z objazdu. Ten prowadzi aleją Korfantego w dół, dalej w prawo – w ul. Morcinka i prosto, ulicą Grażyńskiego. Dużo łatwiej mają kierowcy jadący ulicą Sokolską od strony centrum miasta. Mogą oni skręcać w ul. Misjonarzy Oblatów tak jak do tej pory i zawracać w kierunku centrum na wysokości ul. Okrzei. Dojazd w kierunku al. Korfantego został utrzymany, ale skręt w kierunku ulic Stęślickiego i Iłłakowiczówny jest zablokowany.

Przebudowa skrzyżowania będzie się wiązała z utrudnieniami dla pieszych. Obecnie część chodnika na wysokości skrzyżowania została zamknięta. Odcinek zamknięty dla pieszych zaczyna się od dotychczasowego przejścia dla pieszych po zachodniej stronie Sokolskiej i kończy na wysokości przystanku Koszutka Kościół. Sam przystanek również został przeniesiony i będzie zlokalizowany na ul. Grażyńskiego. Z tego powodu zmienione zostały trasy autobusów komunikacji miejskiej (0, 11, 30, 30N, 50, 70, 108, 109, 168, 177, 296, 657 i 950). Szczegóły można znaleźć TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*