Reklama

Ruch na DK86 pomiędzy Katowicami i Tychami zostanie przywrócony wcześniej niż planowano

Ł. K.
Trasa pomiędzy Katowicami i Tychami zostanie otwarta za nieco ponad tydzień. Miasto podało termin przywrócenia ruchu na DK86. Wykonawca zakończy prace na odcinku drogi wcześniej niż planowano.

Po prawie trzech miesiącach droga krajowa nr 86 na wysokości Giszowca zostanie otwarta. Wiadukt na przebudowywanym węźle DK86 osunął się 27 czerwca. Od tamtej pory kierowcy musieli korzystać z objazdów. Powodowało to duże utrudnienia w ruchu. Przez ostatnie tygodnie wykonawca prowadził intensywne prace na zamkniętym odcinku.

PRZECZYTAJ TEŻ: Jest decyzja w sprawie wiaduktu na drodze z Tychów do Katowic. Wykonawca zaczyna prace na trzy zmiany

Drogowcy działali w systemie trzyzmianowym po to, żeby jak najszybciej przywrócić ruch na ul. Pszczyńskiej. – W lipcu wykonawca zintensyfikował prace, czego efektem jest otwarcie przejezdności ul. Pszczyńskiej, czyli drogi krajowej nr 86 o 10 dni wcześniej niż przyjęliśmy w harmonogramie. Nie 30 września, jak pierwotnie planowano, a od soboty 19 września, ruch będzie poprowadzony po nowym wiadukcie po jednym pasie w każdym kierunku jazdy – mówi Bogumił Sobula, wiceprezydent Katowic.
Oznacza to, że już za tydzień kierowcy bez przeszkód przejadą z Katowic do Tychów i w przeciwnym kierunku. Choć z powodu zwężenia ruch, zwłaszcza w godzinach szczytu, nadal może nie być płynny. Tak, jak było to przed zamknięciem drogi. Za nowym wiaduktem kierowcy powrócą na istniejącą jezdnię wschodnią, w kierunku południowym: do Giszowca, Tychów (DK86) lub na DK81 (ul. 73 Pułku Piechoty). Jezdnia zachodnia będzie gotowa wiosną 2021 roku. Wtedy też planowane jest otwarcie zjazdu z autostrady A4 w kierunku Tychów. Z kolei zakończenie prac budowlanych na całej inwestycji przewidywane jest na II kwartał 2022 roku.

PRZECZYTAJ TEŻ: Trwa rozbiórka wiaduktu na DK86. Inspektor budowlany nie będzie badał przyczyn jego uszkodzenia

Inwestycja nadal się toczy, więc w przyszłym tygodniu kierowców czekają kolejne zmiany w organizacji ruchu. Wykonawca zakończył roboty związane z wiaduktem, ale będzie kontynuował prace na dochodzącej do niej od strony Piotrowic drodze. – Jeszcze we wrześniu będziemy chcieli przenieść ruch na ul. 73 Pułku Piechoty na nową jezdnię. Będziemy w tym miejscu utrzymywać cały czas relacje – po jednym pasie w każdym kierunku jazdy. Natomiast zakres prac wymaga zamknięcia obecnego zjazdu z ul. 73 Pułku Piechoty i ul. Karolinki w kierunku Tychów i Murcek. Dlatego od 19 września dla tych kierowców wprowadzimy objazdy – mówi Adam Owsiany, dyrektor projektu z NDI S.A.


Tagi:

Komentarze

  1. adalbert 15 września, 2020 at 1:11 pm - Reply

    Dobrze, że nie reanimowali starego wiaduktu, tylko rozebrali go, a przyspieszyli dokończenie nowego wiaduktu obok na drugiej jezdni. Jeśli dobrze rozumiem.

Dodaj komentarz

*
*