Reklama

Rozpoczęło się wiosenne usuwanie gum do żucia z placów i chodników

G. Ż.
To już trzeci sezon, w którym Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Katowicach wykorzystuje specjalne urządzenia do usuwania gum do żucia. Mieszkańcy i przyjezdni śmiecą jednak w takim tempie, że oczyszczone miejsca szybko zapełniają się gumami ponownie.

Przyklejona do powierzchni chodników guma do żucia jest bardzo trudna do usunięcia. Podobnie zresztą jak z każdego innego materiału. Dwa lata temu MPGK kupiło dwa ręczne urządzenia, przeznaczone do usuwania gum. Za pomocą azotu gumy są rozdrabniane na proszek, który można zmieść specjalną szczotką.

Z nadejściem wiosny MPGK ponownie uruchomiło urządzenia. Jednym w ciągu godziny można usunąć około 700 gum. Patrząc jednak na skalę problemu, to bardzo niewiele. – Robimy zwykle kilkudniowe akcje na chodnikach i placach w centrum miasta. Gumy szybko jedna wracają. Są ich takie ilości, że nie da się nad tym zapanować – mówi Robert Potucha, wiceprezes MPGK w Katowicach.

MPGK ma dwa urządzenia do usuwania gum do żucia.


Tagi:

Komentarze

  1. Ziomek 16 kwietnia, 2019 at 11:48 am - Reply

    Są dużo lepsze maszyny. Usuwają parą wodną. Oprócz tego można usuwać graffiti i chwasty z bruku. Zapraszamy do Suchego Lasu, koło Poznania:)

    • Adam 16 kwietnia, 2019 at 7:46 pm Reply

      Są jeszcze ciekawsze sposoby 😉 ale tajemnica handlowa;)

Dodaj komentarz

*
*