Reklama

Naprawa zniszczonej fontanny przy Rynku będzie kosztować kilkanaście tysięcy złotych

G. Ż.
Zakład Zieleni Miejskiej wstępnie oszacował straty po porannym zarwaniu fontanny przy Rynku przez samochód MPGK. Naprawa będzie kosztować co najmniej kilkanaście tysięcy złotych.

Przed godz. 8 rano w poniedziałek na fontannę przy ul. Wincklera najechał samochód sprzątający MPGK. Granitowe płyty postawione na plastikowych elementach nie wytrzymały ciężaru auta i konstrukcja się zarwała. Zresztą, nie po raz pierwszy. Wiadomo już co uległo zniszczeniu. To kilka płyt, kilka buzonów (plastikowe wsporniki) i dwie dysze. O ile płyty i wsporniki to niewielki koszt, o tyle jedna dysza kosztuje nawet 5000 zł. – Nie będziemy czekać na wypłatę ubezpieczenia, tylko chcemy jak najszybciej naprawić fontannę – mówi Mieczysław Wołosz, dyrektor Zakładu Zieleni Miejskiej w Katowicach.

Na razie fontanna została zabezpieczona barierkami, żeby nikt do niej nie wpadł. Po zrobieniu dokumentacji fotograficznej przez ubezpieczyciela, ZZM przystąpi do naprawy. Docelowo jej koszt zostanie pokryty z OC, które ma wykupione MPGK.

Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, kierowca, który najechał na fontannę od niedawna pracuje w MPGK.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*